Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

HTTPS, jak zobrazit obsah na HTTP

05. dub 2017 20:49 #130705
HTTPS, jak zobrazit obsah na HTTP od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

potrebuju poradit. Uz delsi dobu mam Joomlu na HTTPS. Postupne prochazim stranky, kde mam odkazy na weby s HTTP a bohuzel zatim nemaji HTTPS verze. Moje Joomla na ne kasle a nezobrazuje to spravne. Jak presvedcit muj web, aby zobrazoval bez problemu i odkazy na weby, ktery maji jen HTTP?
Nechtel bych to resit nejakym pluginem, pokud teda neco takovy je. Zatim jsem nehledal. Spis jsem si rikal, jestli neexistuje nejaky programatorsky figl. S youtube neni problem, tam to staci prepsat.

Pak se chci zeptat, jestli existuje n eco, co by umelo najit linky na externi weby z myho webu, protoze prolizat a hledat http nebo https v X clancich, je pakarna.

Dik

05. dub 2017 22:33 #130706
Odpověď od Bong
Moderátor
Když si vyexportujete tabulku databáze s články (xxx_content), pak si můžete v nějakém textovém editoru (PSPad) vesele vyhledávat, upravovat, mazat a třeba i hromadně zaměňovat řetězce HTTP(S). Pak jen stačí upravenou verzi naimportovat zpět na web

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. dub 2017 07:08 #130987
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Dik za tip. To prolizani databaze je prave to, cemu jsem se chtel vyhnout, protoze tam staci tuknout nekde mimo nebo umazat znak a je problem. Je tam potreba moc opatrnosti. Asi ale nic jinyho nezbude.

Spis bych ale potreboval resit ten hlavni problem a to je zobrazeni HTTP linku na HTTPS webu. Pokud to vubec jde.

11. dub 2017 13:40 #131028
Odpověď od H13
Admin
Co přesně znamená:

Moje Joomla na ne kasle a nezobrazuje to spravne

Co má ukazovat, a jako to ukazuje?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. dub 2017 14:45 #131029
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ahoj, uz nevim,, jak jsem to presne myslel. Je to docela dlouho, co jsem to psal a kdyz to po sobe ted ctu, tak mne to moc nedava smysl a nevzpomenu si poradne, ale asi to bylo neco v tom smyslu, ze muj web, tedy Joomla, kasle na weby, ktere maji HTTP a ja si je necham zobrazit na mem webu s HTTPS. Jako priklad uvedu video z YT, kde se video s HTTP vubec na webu s HTTPS nezobrazi.
Nebo si nechavam zobrazit v pop-up okne cizi web, ktery jede na HTTP a on se nezobrazi prave proto, ze je na HTTP.

26. dub 2017 15:44 #131141
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkuste si, zda na vině spíš není prohlížeč.
HTTPS je zabezpečené a pokud se na webu objeví i HTTP, tedy nezabezpečené prvky, jsou tyto v prohlížeči pro zobrazení zablokovány, protože pak by stránka nebyla HTTPS.
Přesto tento smíšený obsah můžete zobrazit, pokud zabezpečení vypnete v nastavení prohlížeče.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum