Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vývoj komponenty

15. úno 2017 15:43 - 15. úno 2017 15:49 #130214
Vývoj komponenty od marek.soldan
Uživatel
Zdarec,

jsem tady úplně nový, tak se moc omlouvám, jeslti jsem měl téma zařadit jinam. Začal jsem vyvíjet komponentu pro Joomlu (podle tohoto návodu ) a rád bych se zeptal zkušenějších - kam nejlépe umísťovat soubory, které vytváří komponenta. Může mi někdo poradit best practice?

EDIT: četl jsem to ještě jednou a možná to moc nedává smysl. Mám na mysli soubory, které budou obsahovat uživatelská data. Nechci to teď z jistých důvodů do databáze.

Díky moc!
marek

16. úno 2017 13:26 #130217
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, většinou záleží na typu souborů, např. obrázky můžeš ukládat:

images/slozka-tve-komponenty

U ostatních souborů, pokud jsou dočasné, dával bych je to tmp složky, pokud ne, tak bych udělal speciální složky v rootu.

Co se týče uživatelských dat, nevím co jsou "jisté důvody", ale rozhodně bych se je snažil spíše ukládat do databáze. Ono většinou všechna taková data patří spíš do databáze - kvůli bezpečnosti, kvůli akcím (výpis, filtrace, zápis, atd.), kvůli zálohování.

Např. uložit data pana Karla do souboru karel.txt by bylo asi hodně nešťastné (vzhledem k bezpečnosti)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum