Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

htaccess - podstrčení obsahu a Joomla

14. říj 2016 10:46 #128761
htaccess - podstrčení obsahu a Joomla od Radek Valenta
Uživatel
Zdravím Vás,
poradí mi někdo co s tím můžu udělat?
Mám doménu hranaujezirka.cz a ta je přesměrovaná/nastavená, aby zobrazovala obsah potokap.cz.

Potřebuji ale zobrazovat obsah potokap.cz/hrana-u-jezirka. Toho jsem v htaccess v rootu potokap.cz dosáhl takto:
Code:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.hranaujezirka.cz$ RewriteCond %{REQUEST_URI} !hrana-u-jezirka/ RewriteRule ^(.*)$ /hrana-u-jezirka/$1

Po zadání www.hranaujezirka.cz se mi úvodní stránka zobrazí správně a zůstane ve správném formátu URL. Problém nastává, když kliknu na libovolný odkaz v menu. Najednou se do URL přidá složka, kde je Joomla umístěna, takže vznikne www.hranaujezirka.cz/hrana-u-jezirka/kontakt . Po několika hodinách hledání návodů a zkoušení mám pocit, že to přes htaccess nejsem schopen opravit, ale dělá to Joomla, protože když zadám manuálně URL, kterého chci docílit (např. www.hranaujezirka.cz/kontakt ), tak to funguje.

14. říj 2016 12:19 #128762
Odpověď od Bong
Moderátor
Ještě jste na stránce neudělal ani čárku a už řešíte SEF URL. To máte mít při vytváření stránek vypnuté a zapínat a řešit až po dokončení stránek.

Existují pluginy pro Joomla, jako třeba Virtual Domains, existují rozšíření pro SEF URL, jako třeba JoomSEF. Ale nejlepší je mít soubory Joomly v rootu a dobrý hosting (který více domén podporuje) a nepotřebovat to.

Cpát další instalaci Joomly do podadresáře jiné Joomly je potenciálně průšvihové řešení.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. říj 2016 22:22 #128770
Odpověď od Cony
Moderátor
A to máte jednu Joomlu, nebo samostatnou Joomlu v podadresáři?
Pokud samostatnou v podadresáři, neumožňuje Váš hosting nastavit cestu k doméně přímo do příslušného ardesáře?
Pokud ne, nastavte si v configuration.php parametr live site.

16. říj 2016 20:48 #128785
Odpověď od Radek Valenta
Uživatel
Mám 1 instalaci Joomly v rootu a druhou v podadresáři. Hosting to bohužel neumí. Parametr live site se mi nepodařilo změnit.

16. říj 2016 23:55 #128788
Odpověď od Bong
Moderátor
Nepodařilo změnit v administraci Joomly? Pak máte špatné vlastnictví složek a souborů.
Můžete si zapnout FTP vrstvu v Joomle a zkusit nastavení upravit, nebo se připojit přes FTP a editovat configuration.php přímo.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum