Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

práva a obsah

15. čvn 2016 12:03 #127271
práva a obsah od Josef Kynera
Uživatel
dobrý den,
chtel bych vás pozadat o radu. mám udělany web v joomle a potreboval bych poradit s nastavenim prav.

mam zde jiz registrovane uzivatele, urcite skupine se zobrazuje veskery obsah vcetne omezeneho a nekterým jen neomezeny.
no a ted potrebuji udelat skupinu uzivatel, kterým se bude zobrazovat jen omezeny.

udelal sem skupinu uzivatel Omezeny, ktera ma nadrazenou skupinu public.
vytvoril jsem uroven pristupu Omezeny, ktere sem priradil skupinu uživatel Omezeny.
nakonec sem uzivatele zaradit do skupiny omezeny.
kdyz se ale uzivatel prihlasi, tak dostane hlasku: "Nemáte přístup k soukromým sekcím tohoto webu."

nemohl by mi, prosim, někdo poradit, jak to správně nastavit?

díky

15. čvn 2016 12:14 #127272
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus nastavit, aby skupina "Omezeny" vycházela ze skupiny "Registered" a ne "Public"

Kdokoliv se přihlašuje, nemůže být "public", ale "registered".

Zkus, uvidíš.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. čvn 2016 08:01 #127276
Odpověď od Josef Kynera
Uživatel
Ahoj,
ja tohle uz zkousel, obsah se sice zobrazuje, ale veskery, coz nechci.
ja chci jak kdyby rozdelit obsah mezi 2 skupiny .. jedna uvidi vse a druha jen omezeny... ale nevim, jak na to. zatim se mi poodarilo udelat, ze jedna skupina vidi vse vcetne omezeneho a druha vse krome omezeneho.

díky

16. čvn 2016 16:26 #127278
Odpověď od Bong
Moderátor
Neco podobneho se tu parkrat resilo. Moc se stim pitvate, ale kdyz vas to bavi... bezne bohate staci delit na public a registered. Kouknete do vlakna www.joomlaportal.cz/forum/47-joomla-1-6-...vatelska-prava#73451 jsou tam rady i odkazy na tutorialy.


Odesláno z mého Tab2A7-20F pomocí Tapatalk

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. čvn 2016 07:57 #127331
Odpověď od Josef Kynera
Uživatel
diky za podnět. nicměně pokud něco dám jako public, tak to uvidi i neregistrovaní a to nechci .. jedná se o soukromy obsah a nemuze byt verejny.

20. čvn 2016 08:20 #127332
Odpověď od Josef Kynera
Uživatel
koukal sem na vas navrh reseni a ta vase situace je trosku odlisna.
Ja potřebuji, aby skupina A viděla pouze obsah urceny skupine A a zaroven aby skupina B viděla obsah urceny skupině A i B.
mozna to je hloubeji ve vlaknu, ale zatim sem se tim neprolouskal ....

Powered by Fórum