Přihlásit se

Google mapy - NoApiKeys

07. kvě 2016 11:08 #126939 od marvays
Google mapy - NoApiKeys vytvořil uživatel marvays
Ahoj.
Poměrně často využívám v kontaktech google mapu. A skoro vždy na to využívám Widgetkit od Yootheme. Sice funguje, ale v konzoli mi to vyhazuje hlášky, že chybí ApiKeys. Má smysl to nějak řešit? Nebo se na to vykašlat?

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

07. kvě 2016 14:22 #126941 od Ernst
Odpověď od Ernst
není to nutné, nebo si na googlu ten API key vygenerujte, pokud se tam dá někam zadat (myslím v tom rozšíření)

08. kvě 2016 22:45 #126959 od Cony
Odpověď od Cony
API key je, pokud se nepletu, potřeba až od určitého počtu požadavků za den (hodinu nebo tak nějak).

09. kvě 2016 10:52 #126962 od H13
Odpověď od H13
Ahoj, od nějaké doby se tato zpráva začala vypisovat do logu. Já to budu řešit u Phoca Maps (jako parameter). Co se týče map, tak ty se zobrazují i bez klíče, jen prostě do logu (console) se vypíše tato hláška. Asi to bude podobné jako s YouTube, tam od určité doby také potřebujete API key, aby jste mohli importovat s videem i jeho informace a data.

Ovšem pro mě vzniká oříšek, tohle je kód, jak api key začlenit.
Code:
<script async defer src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=YOUR_API_KEY&callback=initMap"> </script>

A na jiné stráce se zase píše, že vaš klíč by jste neměli zobrazovat veřejně:
support.google.com/cloud/answer/6310037?hl=en&ref_topic=6262490
jestli se jedná o jiný klíč (např jeden veřejný, druhý nějaký privátní) nebo jestli se jedná o jiný typ služby, to jsem bohužel nedohledal :-(

Phoca Gallery - [url] www.phoca.cz/phocagallery [/url] - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - [url] www.phoca.cz/phocaguestbook [/url] - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - [url] www.phoca.cz/phocadownload [/url] - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - [url] www.phoca.cz/phocacart [/url] - e-shop,...

09. kvě 2016 10:59 #126963 od marvays
Odpověď od marvays
Mi šlo hlavně o to, abych nebyl za břídila, který to jako jediný nebude řešit :) Na funkci to vliv nemá a vy to taky neřešíte, tak jsem v klidu.