Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak odinstalovat nepotřebný jazyk z bitnami joomla

17. dub 2016 09:22 #126667
Dobrý den
Nainstaloval jsem bitnami-joomla-3.5.1-0-windows-installer a v ní bylo spoustu cizích jazyků. Ty co nepotřebuji chci odinstalovat, abych snížil možnost problémů a nemusel je aktualizovat.
Ty co byli ve formě balíčků se mi podařilo odinstalovat, ale jsou tam i Španělský a hebrejský, který nemají balíček a když je chci odinstalovat, tak mi to neudělá a slušně mi to napíše:
"Jazyk by měl být vždy instalován jako balíček.
Pro odinstalaci jazyku, vyberte ve filtru typ 'Balíček' a vybraný balíček odinstalujte."
Děkuji za pomoc
Honza

17. dub 2016 11:26 #126670
Odpověď od Bong
Moderátor
S jazyky byl a někde i je problém. Některé instalační balíčky jsou třeba vytvořeny nesprávně, nebo obsahují chyby.

Obecně máte několik možností:
1. stáhnout a nainstalovat jazykový balíček znovu a následně odinstalovat, nebo nainstalovat v Rozšíření - Spravovat - Instalovat jazyky a nebo vyhodit do koše v Rozšíření - Správce jazyků
2. smazat jazyk ručně tak, že odstraníte celou složku příslušného jazyka v language/ a administrator/language/ a také XML soubory někde v administrator/manifests/

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. dub 2016 12:02 - 17. dub 2016 12:03 #126672
Odpověď od Jan Řehoř
Uživatel
Dobrý den,
děkuj za pomoc. Výsledek je 50:50 (hebrejský zmizel, ale portugalský se brání zuby nehty).
Vyzkoušel jsem stáhnout znovu portugala, nainstalovat, ale nevytvoří se typ Balíček. Nejde odinstalovat. Smazal jsem to z disku ve všech třech složkách, ale zůstává stále v seznamu (rozšíření - spravovat a v Správce jazyků).
Koš jsem tam nide nenašel (v Rozšíření - Správce jazyků)ú.
Děkuji za typy k likvidaci
Honza

17. dub 2016 13:31 #126673
Odpověď od Bong
Moderátor
Popis by psaný podle poslední verze Joomly 3.5.1... Je to trošku jinak než v předchozích.
Pak je ještě možnost po ručním smazání smazat záznam přímo v databázi.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum