Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nelze provest aktualizaci Joomla

17. led 2016 18:38 #125277
Nelze provest aktualizaci Joomla od Martin
Uživatel
Zdravim,

Obracim se na vas jako na zkusenejsi uzivatele Joomla s nasledujicim problemem.

- Mel jsem na hostingu nainstalovanou Joomlu o verzi 3.4.1
- provedl jsem automatickou aktualizaci na verzi 3.4.8 - naprosto bez problemu
- pote jsem z jistych dovodu (virus) smazal komplet obsah FTP (celou Joomlu)
- zkopiroval ze zalohy Joomlu 3.4.1
- chtel jsem provest opet automatickou aktualizaci na verzi 3.4.8 ale Joomla mi hlasi ze ma aktualni verzi 3.4.1 a aktualizaci tak nelze provest

- databazi jsem neprehraval takze predpokladam ze problem bude zrejme v tom ze nekde v databazi bude informace o provede aktualizaci ktera ale vlastne ted fyzicky neprobehla.

- nevite prosim nekdo kde a co mam v databazi prepsat nebo smazat abych mohl aktualizaci provest?

predem dekuji za pripadne odpovedi

17. led 2016 19:31 #125278
Odpověď od Bong
Moderátor
A při nahrávání zálohy jste použil metodu nahrání kompletního archivu zálohy + rozbalení pomocí například KICKSTART? Kde hostujete?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. led 2016 21:01 #125283
Odpověď od Martin
Uživatel
Pouzivam metodu kopirovani kompletniho obsahu FTP v nekomprimovane podobe. Nevim zda je to uplne nejlepsi reseni.

Hostuiji u Wedosu

Uz jsem to vyresil tak nejak oklikou, nahral a nainstaloval jsem update pomoci instalace doplnku.

17. led 2016 22:00 #125286
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale to není řešení. Máte v nepořádku vlastnictví složek a souborů. Toto vzniká právě způsobem práce se soubory, jaký popisujete. můžete to Opravit v administraci Wedos, je tam na to někde funkce...

Dělejte to, jak je popisováno v následujících odkazech a ušetříte si neskutečnou hromadu případných problémů...
www.bongovo.cz/joomla/12-jak-spravne-nainstalovat-joomlu
www.bongovo.cz/joomla/13-rozbaleni-zipu-na-webovem-serveru

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. led 2016 23:04 #125293
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Problém je samozřejmě také v databázi. Pokud jste na web nahrál nový obsah a nechal původní databázi, tak to nejde.
Pokud nahrajete obsah pomocí FTP, musíte naimportovat i odpovídající databázi (před importem původní databázi vyprázdnit)
Jednodušší je používat zálohu a obnovu akeebou, ta ošetří obojí současně.
Poděkovali: Martin

17. led 2016 23:14 #125297
Odpověď od Martin
Uživatel
Hmm, diky za informace. Chcete mi tim teda rict ze kopirovanim rozbalenym souboru si mohu nevedomky zmenit vlastnicka prava souboru a slozek?

Tak to me fakt nenapadlo.

diky moc

p.s.: da se nekde najit sablona jake prava o jakych souboru maji byt?

Powered by Fórum