Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dokumentace Joomla! 3.4.8

05. led 2016 10:54 #125095
Dokumentace Joomla! 3.4.8 od Markus
Uživatel
Zdravím všechny jsem zde nový a chtěl bych se nově o Joomle něco dozvědět. Joomlou jsem začínal tak před 10ti lety a poté na delší čas přestal. Nyní bych chtěl znovu začít s Joomlou a to proto, že budu spravovat stránky známé, která má Joomla! 3.4.8. Trochu se tím prodírám a rád bych se zeptal, není zde nějaký manuál pro začátečníka? Jde mi spíše o dokumentaci pro uživatele. Jak se trochu vyznat ve struktuře stránek, menu atd.

Pak mám ještě dotaz ohledně zálohy celé Joomly. Když zazálohuji databázi a kompletně zkopíruji adresáře, které jsou na FTP, tak prý není možné takto rozchodit Joomlu po obnovení, používá se k tomu komponenta Akeeba Backup, ta tam je.

Díky za pomoc.

05. led 2016 13:48 #125097
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel

Markus007 napsal: Pak mám ještě dotaz ohledně zálohy celé Joomly. Když zazálohuji databázi a kompletně zkopíruji adresáře, které jsou na FTP, tak prý není možné takto rozchodit Joomlu po obnovení, používá se k tomu komponenta Akeeba Backup, ta tam je.

To je nesmysl! Běžně zálohuji web zkopírováním souborů a databáze. Je to spíš tak, že použití Akeeba Backup je jednoduší pro běžného uživatele.

05. led 2016 15:04 - 05. led 2016 15:08 #125098
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Nejenom jednodušší, ale záloha je i rychlejší a zabere méně místa.
A případná obnova je také výrazně rychlejší a jednodušší

Jinak dokumentace je zde docs.joomla.org/Main_Page a jako rozcestník můžete použít navody.c4.cz/joomla-3?adv_sid=google/nav...Kf_hdbpjVxoCtODw_wcB

Powered by Fórum