Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

úpravy css komponenty a jejich vkládání do šablony

10. lis 2015 15:16 #124468
Ahoj.
Opět se mi něco nedaří a proto chci poprosit o nakopnutí.

klasická situace . . . používám komponentu,ale chci si upravit část jejího css. Ale chci to uložit do adresáře s šablonou, aby při další aktualizaci komponenty o změny nepřišel. Většinou se to podaří, ale někdy je to problém.

Otázka: Máte někdo odkaz na nějaký zdroj, kde jsou vypsána specifika, kterýma se o řídí? Asi tam bude víc možností, když u některé komponenty to jde a u některé s tím mám problémy. Díky

10. lis 2015 15:26 #124470
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono záleží, jak je komponenta napsaná. Joomla standard je ten, že CSS soubory (také Javascript) mají být v adresáři media,
např. media/com_component/css/template.css. Pokud tam jsou, tak s velkou pravděpodobností bude fungovat podadresář v šabloně /css/com_component/template.css.

Pokud tam nejsou, tak komponenta může používat nějaký svůj systém, anebo taky vůbec žádný. V takovém případě Vám nezbude než stylování dát do standardního souboru šablony a postarat se o to, aby definice "přebili" definice v CSS komponenty. Některé komponenty také mívají v nastavení možnost vypnout nahrávat jejich CSS soubory.

10. lis 2015 16:03 #124473
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Tak mě napadá, že by se na to dal napsat plugin, který by to "ošéfoval"...

10. lis 2015 16:11 #124475
Odpověď od Cony
Moderátor

houbak napsal: Tak mě napadá, že by se na to dal napsat plugin, který by to "ošéfoval"...

No ono by to stačilo i v šabloně. V Joomle 2.5 se často v šabloně tímto způsobem "vyhazovali" MooTools.

10. lis 2015 17:55 #124477
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Takže není nějaký přesný manuál, ale zálží na dané komponentě. Když na to u dané komponenty nepříjdu, nezbývá, než to přebít v css šablony. TAm mě pro přehlednost napadá spíš na konec css šablony dát importy dalších css pojmenované podle komponent. Sice to asi nebude dvakrát košér, ale nejsem žid :)

10. lis 2015 18:38 #124482
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel

ma®vays napsal: TAm mě pro přehlednost napadá spíš na konec css šablony dát importy dalších css pojmenované podle komponent. Sice to asi nebude dvakrát košér, ale nejsem žid :)

To je podle mě nevhodné, protože budete načítat i css kód komponent, které v danou chvíli nezobrazujete. Navíc se může stát, že dojde je "konfliktu" tříd.

Powered by Fórum