Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotogalerie? Strukturovaná a jednoduchá ... hledám

22. zář 2015 14:34 #123512
Znáte někdo jednoduchou galerii, která by uměla prohlížet fotky v adresářích? Phoca je pro toto použití nesmyslně komplikovaná.

Dík, Tomáš

22. zář 2015 14:39 #123513
Odpověď od Cony
Moderátor
Simple Image Gallery nebo některý z jejích klonů.

22. zář 2015 14:43 #123514
Odpověď od Tomáš
Uživatel
SIG jsem zkoušel, umí jen jeden adresář.

22. zář 2015 15:03 #123516
Odpověď od Cony
Moderátor
A co tedy přesně chcete? Něco co vytvoří kompletní galerie jen na základě adresářové struktury?
Můžete např použít SIG v několika článcích - těmi si vytvořit tu strukturu...

22. zář 2015 23:49 #123543
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, záleží na tom, jak komponentu používáš, někdy se dá složitostem vyhnout, zrovna teď jsem potřeboval udělat rychle fotogalerii:

- nainstaloval jsem Phoca Gallery a Phoca Photo (Phoca Photo kvůli responzivnímu výstupu a rychlému načítání - nepotřeboval jsem přístupový práva a různý speciální funkce - prostě jen fotku a její detail)
- udělal jsem si u sebe na PC strukturu složek, podsložek a jejich fotek - a nahrál ji pomocí ftp na server
- tam jsem v multiple add označil složky, Phoca Gallery vytvořila strukturu kategorií a jejich subkategorií a obrázků
- vytvořil jsem menu link a to je vše - vše v základu, nic složitýho jsem nenastavoval - bez přípravy fotek to bylo cca na 3 minuty

Výstup je pak podobnej tomuto:
www.phoca.cz/joomla3demo/phoca-photo
www.phoca.cz/joomla3demo/phoca-photo/category/6-cities
www.phoca.cz/joomla3demo/phoca-photo/image/103-prague

Proto, aby se nepoužíval kanon na vrabce ve frontendu jsem použil Phoca Photo (prostě vím, že nebude potřeba řešit práva, geo, odkaz na e-shop, download, hodnocení, atd. atd., takže je jednoduchý a rychlý zobrazení pro mě i pro uživatele mnohem lepší)

Prohlížet přímo z adresářů může být hodně problematický - co když tam budou originály - např. 3MB fotky, to pak bude traffic úplně jinde než s náhledama, a pokud se bude komponenta automaticky snažit dělat náhledy, aby ušetřila traffic, pak zase na druhou stranu bude zatěžovat výrazně server. Pak se někdo rozhodně, že bude chtít u fotek používat titulek a popis a to už se bohužel s použitím adresářů nevyřeší. Atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. srp 2016 15:04 #128092
Odpověď od Tomáš Vyhnálek
Uživatel
Je možné nastavit v Phoca Gallery jinou složku s obrázky než images/phocagallery/?

WebTOM - Webdesign & tvorba webu: www.web.tom-vyhnalek.cz

Powered by Fórum