Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Smazáno DISABLE POSITION

17. dub 2015 15:45 #121468
DISABLE POSITION od David Neuman
Začátečník
Ahoj,

potřebuji poradit, jak mohu na určité stránce vypnout zobrazení přednastavených pozic v layoutu daného templatu. Na úvodní stránku jsem si nastavil velkou slideshow, která je na pozici 15, ostatní pozice (left menu 8, middle top 10, etc.....) bych potřeboval na úvodní stránce vypnout, aby tam zůstala pouze slideshow a pod ní footer. Teď mám pod slideshow bílé pozadí, které je nadefinované právě pozicemi. Díky moc za jakékoliv typy..

Jen pro info: template mam meembo red :))

17. dub 2015 15:56 #121470
Odpověď od Cony
Moderátor
Pozice se nastavením vypínat nedají. Vypínají se moduly v těch pozicích. Pak už záleží jak je udělaná šablona, zda počítá s tím, že v dané pozici žádný modul není a výstup tomu uzpůsobí, nebo ne. Zkontrolujte si tedy zda máte pro úvodní stránku všechny moduly vypnuté. Pokud ano, musel by jste do šablony a upravit šablonu.

17. dub 2015 16:05 #121472
Odpověď od David Neuman
Začátečník
Děkuji moc za rychlou odpověď.

Na úvodní stránce mám aktivovaný modul pouze hlavní menu, který tam potřebuji a tu slideshow, ostatní mám vyplé, bohužel pozice, ačkoliv jsou prázdné, tam jsou stále nadefinované. Tím pádem bych potřeboval upravit tedy template.css a tím pokládám druhou otázku, jakým kodem to upravím tak, aby to platilo pouze pro tu úvodní stránku.

17. dub 2015 16:07 #121474
Odpověď od Bong
Moderátor
Odkaz na stránky?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. dub 2015 16:09 #121475
Odpověď od David Neuman
Začátečník
Mám je pouze lokálně zatím. Export mysql a obecně stránek plánuji až po dokončení. Může samozřejmě poskytnout template.css či index.php

17. dub 2015 16:22 - 17. dub 2015 16:26 #121476
Odpověď od Bong
Moderátor

nojmic napsal: ...bych potřeboval na úvodní stránce ... aby tam zůstala pouze slideshow a pod ní footer. Teď mám pod slideshow bílé pozadí, které je nadefinované právě pozicemi.

Trochu jste zapomněl, že kromě modulů je tam také místo na nějaký obsah (články, komponenty,...), to bude zřejmě to vaše "bílé místo" pod slideshow.
Na hlavní stránku nějaký obsah patří, je to nejdůležitější stránka z celého webu. Pouze slidashow vám k návštěvnosti nepomůže a u vyhledávačů nic nepřidá.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum