Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JoomlaCode bude ukončen

08. úno 2015 01:15 - 08. úno 2015 01:17 #120074
Odpověď od Cony
Moderátor
Podobné jako Google Drive

DropBox.com - Public folder je poněkud skrytá možnost. Povolit ji lze navštívením adresy www.dropbox.com/enable_public_folder
Velmi rychlý klient a synchronizace, menší prostor, ale lze navýšit referencemi.
Adresář obsahuje také token, ale ne tak obrovský jako u Google Drive

copy.com - velký prostor, může být víc public adresářů, opět pomocí token. Klient mi přišel poněkud pomalejší, ale už jsem delší dobu nepoužil.

U obou těchto služeb se token vztahuje k adresáři, ne k souboru, lze pak použít htaccess
Code:
## Dropbox RewriteCond %{HTTP_HOST} dropbox\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://dl.dropboxusercontent.com/u/ID/$1 [L,QSA] ## Copy.com RewriteCond %{HTTP_HOST} copy\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://copy.com/ID/public/$1?download=1 [L,QSA]

Stejný princip jde využít i s Google Drive, viz zde .
Code:
## Google Drive RewriteCond %{HTTP_HOST} drive\.example\.com$ RewriteRule ^(.*)$ http://googledrive.com/host/ID/$1 [L,QSA]

08. úno 2015 01:32 #120075
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě mne napadá Amazon S3 - nemám vlastní zkušenosti, ale Akeeba jej používá např. na jazykové balíčky.

08. úno 2015 11:56 #120076
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě doplnění k BitBucket - varianta by také mohla být vytvořit v rámci BitBucket website a soubory ke stažení nahrávat do repository této website - pak by to mělo fungovat pomocí git klienta. Viz zde .

08. úno 2015 13:04 - 08. úno 2015 13:08 #120077
Odpověď od H13
Admin
Takže:

GitHub - unlimited (nemožnost privátních souborů)
Google Drive - 15GB zdarma
BitBucket - ulimited - pro 5 členů
Copy.com - 15GB zdarma
Dropbox - 2GB ?
Amazon S3 - ano, podle dostupných informací bude Joomla! asi využívat Akeeba a Amazon S3, ale nevím jak je to s cenou?

Já osobně se ještě podívám na BitBucket, ale favoritem pro mě je asi Google Drive:
- synchronizace parádní
- pokud složce nastavím, že je viditelná, pak můžu odkazovat přimo na složku a přidávat soubory - u mě je to dobrý v tom, že pokud by např. někdo potřeboval starší verzi nějakýho rozšíření (jako že se to stává často), pak můžu odkázat z fóra přímo na složku
- neveřejné soubory můžou být přístupný přes login na google nebo pře token
- jak píše Cony, direct link je možnej taky
- a možná když o tom tak přemýšlím, nemusím složitě vytvářet projekty na GitHub nebo BitBucket, prostě opravdu potřebuju jen strom složek a souborů a na ty odkazovat.

Jenže je tady ještě otázka limitů:
stackoverflow.com/questions/16856102/goo...t-number-of-download

Jde o to, aby vám nějakej robot nezablokovad download?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. úno 2015 16:30 #120084
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Drobná otázečka,

když už se tu takle hezky řeší jak přezít z JoomlaCode což takhle udělat si něco vlastního a komornějšího? Co by splňovalo vlastní potřeby neboť mi příjde, že veškerá řešení jsou zbytečně náročná a komplikovaná?

Osobně jsem zastáncem vlastního než se spoléhat na podobné služby jako je JoomlaCode. Například právě pro ten důvod kdy se to někdo rozhodne poslat do kytek rychle a bolestně.

Duvody?

1. Vlastní dohled, vlastní zázemí, vlastní pravidla
2. Vlastní systém upraven podle vlastních představ a pravidel

Je to jen taková otázka na zamyšlení pač mi příjde, že vše co je nějak tak dostupné je prostě jak drbání se pravou rukou za levým uchem ...

08. úno 2015 18:13 #120088
Odpověď od Cony
Moderátor
hrackar:
Vlastní řešení ale přináší také hodně nevýhod. Pro Phocu to budou obrovské datové přenosy - Phoca rozšíření se používají opravdu hodně, a pokud si to roznásobíte velikostí souborů dostanete se do čísel, o kterých se Vám ani nezdálo. Pro mne např. by to znamenalo řešit a starat se o nějaký další systém, což se mi prostě nechce :)

Poskládat by podobný systém určitě šlo i z běžných komponent pro Joomlu, nepř. Phoca Download, nebo Akeeba Release System pro stahování, Kunena nebo Akeeba Tickets jako support fórum, určitě existuje i něco jako bugtracker. Ale nainstalujte si to na svůj server a starejte se o to :-)) A zadarmo.

H13
Z hlediska jednoduchého repozitáře souborů bude asi opravdu nejrozumější služba typu Googe Drive (DropBox, Copy.com nebo třeba OneDrive). Já bych však potřeboval něco, kde bych měl i alespoň základní BugTracker, nějaký support fórum a základní prezentační stránku. Prostě se mi to (zatím) nechce řešit na svém serveru. Nejvíc se mi tomu zatím blíží BitBucket, nemá jen rozumné support fórum.

Powered by Fórum