Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Horizontální rozbalovací menu

08. pro 2014 20:58 #119259
Horizontální rozbalovací menu od BioLuke
Uživatel
Zdravím,
potřebuji vytvořit rozbalovací menu, kdy základ je horizontálně a rozbaluje se směrem dolů. Našel jsem spoustu diskuzí na toto téma, ale podle žádné mi to prostě nefunguje :( Šablona rozbalovací menu podporuje.

Mám modul "Topmenu", typ: nabídka v pozici TOP.
Nabídka "Menu" s podnabídkou "Topmenu" a nevím jaký typ položky nabídky nastavit.

08. pro 2014 21:26 #119261
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý večer,
vyzkoušejte např. Maximenu CK , samotný modul je zdarma, ale pokud chcete naplno využít možnosti toho to menu, tak je dobré si k němu zakoupit nastavovací plugin. Menu možné vidět i na Joomla.org

08. pro 2014 22:01 #119264
Odpověď od BioLuke
Uživatel
Modul Maximenu CK se ovšem také odkazuje na přiřazení nabídky, kterou se mi nedaří správně nastavit. Když v nabídce zadám položku Odkazy neukáže se na stránkách nic kromě názvu podnabídky. Když zadám Články pouze se vypisují jako seznam v tabulce.

Předokládám, že problém je v nastavení nabídek, respektive podnabídek.

08. pro 2014 22:34 #119266
Odpověď od Cony
Moderátor

BioLuke napsal: Nabídka "Menu" s podnabídkou "Topmenu" a nevím jaký typ položky nabídky nastavit.


Co to přesně znamená? Modul nabídka dokáže zobrazit jen jednu nabídku (menu). Tzn. vytvořte si nabídku, která má nějaké položky a nějaké "podpoložky" - prostě takový strom. Při vytváření položky menu Vás bude zajímat políčko "Nadřazená položka" (vpravo, druhé shora).

Až budete mít strom, v modulu nabídky si zvolte tuto jednu nabídku a dejte si jen pozor na nastavení Počáteční úroveň, Konečná úroveň a Položky podnabídky (1, Vše, Ano).

Případné speciality budou v dokumentaci k šabloně.
Poděkovali: BioLuke

09. pro 2014 00:03 - 09. pro 2014 00:06 #119267
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
A doplním ještě kolegy:
Jakým způsobem se zobrazují (pod)položky nabídky, rozhoduje modul.
Například v šabloně protostar pro Joomla 3.x, při vytvoření nového modulu pro horizontální navigaci, je třeba nastavit modulu CSS třídu " nav-pills" (bez uvozovek, s mezereou na začátku), jinak se horizontálně zobrazovat nebude.

U jiných šablon to může být (často bývá) jinak.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

09. pro 2014 18:37 #119271
Odpověď od BioLuke
Uživatel
Mockrát díky za pomoc, přes Maximenu CK jsem to sprovoznil. Jen mám menší problém, u každého odkazu v menu mám takovou šipečku a netuším jak jí dát pryč, viz. odkaz:
Ingress CZ/SK

Je možné někde v šabloně najít jakou CSS třídu je potřeba použít pro danou šablonu? Jelikož zkouším šablonu z Artisteer4 tak k ní není žádný průvodní popis, jako u stažené šablony.

Powered by Fórum