Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Data nelze uložit. Chyba: Do souboru configuration

16. lis 2014 14:48 #118930
Dobrý den,
já nevím už jak dál. Chci změnit něco v globálním nastavení a toto mi to píše. (chmod 777 na ten soubor jsem nastavil)

JFTP::login: Unable to login
JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Chyba
Data nelze uložit. Chyba: Do souboru configuration nelze zapisovat

- Na google jsem sice četl, něco o ftp módu -vypnout, zapnout... ale nevím jak, kde,...
- do administrace přistupuji běžně v google chrome: adresa webu/administrator
- práva na soubor jsem nastavoval přes salamandr, kde jsem se přihlásil do složky s joomlou
- jomla3.0.2.

Prosím o pomoc
Děkuji

16. lis 2014 16:51 - 16. lis 2014 16:54 #118932
Odpověď od karel
Zkušený uživatel

1. FTP vrstva není "všelék". Je lepší ji nepoužívat vůbec, protože může nastat situace (může existovat rozšíření), kdy FTP vrstvu nebude možné použít.
2.a. U některých hostingu nepomůže ani FTP vrstva.
2.b. Záleží na konkrétním hostingu a nastavení.

Zkratka: www.bongovo.cz/joomla/12-jak-spravne-nainstalovat-joomlu

Teorie:
Máte "nějaký hosting" - (NH). Hosting má "nějaké nastavení".
Pokud uživatel XY nahraje libovolný soubor na NH, záleží na nastavení hostingu, jak se s tímto souborem se bude dál pracovat (kdo, a jaká oprávnění k němu bude mít). Pak už variant jak to může "nefungovat", nebo proč to je špatně je spousta:
a) web server (přesněji uživatel, pod kterým běží, tj ani Joomla) nemůže do takového souboru nic zapsat, protože nemá oprávnění
b) při nastavení chmodu (0)777 zapsat může, ale taky se může stát, že i "sousedovo" php soubor, který je o několik složek vedle, může zapsat taky
c) do souboru, které vytvořil web server (třeba php skript / Joomla / ...) nemáte oprávnění zapsat, přejmenovat jej, ...


Pokud na takový hosting narazíte, můžete zkusit přemluvit hosting, aby politiku nastavení práv přenastavil, ale pokud to nenastavil sám od sebe, hrozí, že se může stát ještě něco horšího.
Nebo můžete prostě na FTP vrstvu zapomenout, a přizpůsobit se:
Necháte si vytvořit/změnit soubory tak, aby je vlastnil uživatel pod kterým běží web server- viz třeba www.bongovo.cz/joomla/13-rozbaleni-zipu-na-webovem-serveru

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Přílohy:
Poděkovali: Pepča

16. lis 2014 20:22 #118933
Odpověď od Pepča
Uživatel
Děkuji moc,
skvělá odpověď.
Úspěch se dostavil. Moc děkuji

Powered by Fórum