Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nováček - návody jak JOMMLu používat

10. lis 2014 10:57 #118828
Nováček - návody jak JOMMLu používat od Dalibor Franc
Uživatel
Zdravím všechny, kteří již s Joomlou umí zacházet.
Snažím se přijít na to, jak Joomla pracuje, a po mnoha pokusech za poslední 3 týdny jsem vcelku bezradný.
Chápu, že se do instalované šablony vkládají jednotlivé položky (články, menu atd.), ale nedaří se mi smysluplně např. nastavit položky menu, kde se má menu zobrazovat nebo se mi naopak položky nezobrazují vůbec.
Chybí mi nejspíš takový "logický" přehled, co se kde musí nastavit a jakou to má funkci (výsledek), abych porozumněl a mohl si stránky spravovat sám.

Díky všem za tipy případně odkazy, kde si budu moci tyto informace přečíst anebo pokud by zde byl někdo natolik ochotný, tak aby mě "provedl" základy.

díky za pomoc Borek

10. lis 2014 11:32 - 10. lis 2014 11:32 #118829
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Pokud nic neumis, nejednodussi pro tebe bude, kdyz si najdes nejaky videa. Na youtube jich mas tisice. Podle toho si muzes zkouset. Nejvic se stejne naucis zkousenim.

10. lis 2014 15:56 #118834
Odpověď od Dalibor Franc
Uživatel
Díky za radu, to jsem zkoušel, ale dopadlo to takto:
Po zavedení článku a nastavení zveřejnění, po jeho zadání do menu mi v šabloně vyskočily hlášky:
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in ...
Bohužel o tomhle se uvedená videa nezmiňují.
A pokračování v dohledávání nastavení je tak rozvětvené, že jsem nepokročil.

přesto díky, budu se tedy dále prodírat tunami informací.

10. lis 2014 16:23 - 10. lis 2014 16:26 #118835
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Pokud chces neco delat, tak vsechno delej na minimalne doporucenych verzich pro Joomlu. To znamena pokud je minimalni doporuceny PHP 10, tak Joomlu neinstaluj na hosting nebo kde to mas, kde je PHP 1. CIsla jsou jen priklad.

Takze pokud mas hosting, tak si over, jestli mas posledni Joomlu 3.3.6 a hosting by mel splnovat minimalni pozadavky, ktery ma Joomla - viz google.

Pokud nemas hosting. Stahni si posledni verzi treba XAMPPu nebo LAMPu a nainstaluj si to na svuj PC.

Programator nejsem, ale ty hlasky vypadaji na problemy s PHP. To nebudou chyby Joomly. Takze proto ti rikam, dej si na hosting nebo do Xamppu vsechno tak, jak ma byt a teprve potom se uc s Joomlou. Ja ti vic neporadim. Musis pockat na nekoho jinyho nebo udelat to, co jsem ti rekl. Tak bych postupoval ja.

goo.gl/Gq6Ugf

davidpattinson.co/how-to-fix-strict-stan...rence-in-joomla-2-5/

Powered by Fórum