Přihlásit se

font-face - PT Sans

20. říj 2014 05:31 #118517
font-face - PT Sans vytvořeno marvays
Dobré ránko.
Pokaždé, když vyrábím nějakou šablonu řeším neustále problémy s font-face. Je z podivem, že vygenerované fonty a jejich css zápisy nikdy nefungují všude a na 100%. tentokráte jsem ale s nápady v koncích a potřeboval bych poradit.

na webu www.kamenickeprace.cz jsem použil PT Sans ve všech řezech. Tenhle font mi vůbec nefunguje na IE8 a nižší, což už jsem kapituloval a neřeším. Hodil jsem IE warning a kašlu na to . . . ovšem problém mi to hází u FF na verzi win7. Moc nechápu, jaký o má ještě vliv na verzi operačního systému, protože u win8.1 mi to šlape jak má. Zajímavé ale je, že je problém podle všeho jen u řezu "normal" a nevíc jen u české diakritiky. Jakoby tento řez písma neměl české znaky a použil tak znaky z řezu tučného. protože když mám texty psané stejným fontem, ale tučně, kurzívou, nebo tučne i kurzívou . . . je vše v pořádku. Vyzkoušel jsem tedy "normal" řez písma protáhnout kde jakým online nástrojem, stáhnout GF a různých databank a dělá mi to pořád.

Otázka tedy zní . . . máte někdo opravdu ověřený zápis, který vám funguje vždy a na všech kombinacích prohlížečů a systémů? A odkud písma berete a kterými online nástroji je generujete? Můžete mi prosím někdo poslat vaši verzi tohoto fontu, abych ji vyzkoušel?

PS: Známý bug pro FF jsem zápisem do .htaccess ošetřil, přesto nepomáhá :(

Děkuji

20. říj 2014 06:12 #118518
Odpověď od marvays
Ještě dodám, že když povypínám všechny moduly z titulní strany, tak problém zmizí. Mám tam jak placené věci, tak vlastní html obsah. Moc mi to ale nedává logiku :(

20. říj 2014 18:00 - 20. říj 2014 18:01 #118529
Odpověď od H13
Ahoj,

asi nepřekvapí, že používám Phoca Font

V Phoca Font nahrávám fonty z Google Fonts, ale s latin extended a to vždy ještě kontroluju diakritiku přímo na Google Fonts.

U tebe v kódu vidím:

href=" fonts.googleapis.com/css?family=PT+Sans&subset=latin "

Zkus tam přidat latin extended:
href=' fonts.googleapis.com/css?family=PT+Sans&subset=latin,latin-ext '

Jestli to pomůže, nevím, ale zkusit to můžeš. Pokud byl problém s diakritikou, mně to většinou pomohlo.

EDIT: s těma modulama by to mohlo být tak, že by se nějakej modul snažil přepisovat vlastnosti písma :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

20. říj 2014 20:50 #118536
Odpověď od marvays
díky za tip. zkusím to. já se právě snažím google fonts vyhýbat a mít vše vlastní na ftp. ale je to web od webu jiné. co mi funguje na jednom mi nefunguje na druhém :) ještě jednou díky . . .

20. říj 2014 22:57 #118554
Odpověď od H13
Mít vše na vlastním serveru by bylo skvělý, kdyby ty písma nebyly tak velký. Jenže písma jsou většinou velký. Např. písmo, co obsahuje velké množství utf-8 znaků má přes 0,5MB a když se k tomu přičtou všechny jeho varianty: normal, bold, bold-oblique, condensed, condensedbold, condensedboldoblique, oblique, atd. atd. po 0,5MB a celé to má i pár MB, to už je na přenášení z vlastního serveru celkem hodně :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. říj 2014 04:27 #118564
Odpověď od marvays
To máš pravdu. I přesto to tak raději dělám. Ale je pravdou, že na druhou stranu, používám hodně font-face třeba jen pro nadpisy a zbytek textů dám běžným fontem. No a nadpisy pak mám třeba jen v tučném řezu a to už je pak jediný soubor . .

Powered by Fórum