Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Odkaz na neexistující stránku

15. zář 2014 21:38 #117870
Dobrý den,

nastavil jsem si na své stránky Google Nástroje pro webmastery a ten mi v záložce Chyby v adresách URL napsal, že nemohl najít jednu stránku (chyba 404). Vypsal i její adresu. Nevíte prosím někdo, jak můžu tento neexistující článek někdy vypátrat? Určitě tam bude někde zastrčený nejspíš v databázi nebo na něj bude nejspíš odkazovat nějaká položka menu a já marně pátrám kde :(


Napsal mi, že stránky obsahují tuto chybu : index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=456

Moc děkuji za trknutí, kde pátrat,

Karel

15. zář 2014 21:51 #117872
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobry den,

Odkaz Vam primo sdeluje, komponenty obsah - clanek id 61 s itemid menu 456. Zkuste popremyslet podle id clanku kam jste to mohl dat. Pripadne zda Vam neco nesmrdi v menu jako neexistujici polozka.

15. zář 2014 22:01 #117874
Odpověď od Karel
Nováček
Děkuji za odpověď,

no to je právě ta potíž, nikde totiž nemůžu najít (teda podle ID) jak článek tak třeba i menu tohoto ID. Díval jsem se i do Správce rozšíření - Správa, kde předpokládám, že jsou dohledatelný podle ID všechny nainstalovaný prvky . :(

15. zář 2014 22:21 #117875
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobry den,
Odkaz nema nic spolecnyho s rozsirenim ve spravci. Jedna se o vystup clanku s itemid lro polozku menu. Zkuste projit nejake clanky nebo moduly zda v nich neodkazujete na zmineny clanek ci polozku v menu.

Uvidite potom zda se neco neobjevi. Clanek muzete mit taky jen se statusem v kosi? Napriklad stary odstarneny clanek, polozka v menu? Zkuste vic patrat timto smerem.

15. zář 2014 22:23 #117876
Odpověď od Karel
Nováček
Super, určitě popátrám,

děkuji za nasměrování, uvidíme kam se dostanu :P

17. zář 2014 12:50 #117905
Odpověď od Karel
Nováček
Tak jsem postupně prošel všechny články, jednotlivé položky menu i moduly a bohužel jsem nic nezjistil, tedy hledal jsem, jestli v nekterých položkách se neobjeví odkaz na article&id=61. Myslím, že bude někde nějaký pozůstatek v databázi. Dělal jsem totiž přesun webu z jedné domény na druhou pomocí Akeeba BackUp a Kickstartu.

Neexistuje nějaká jiná možnost nebo metoda, jak se dopátrat toho chybějícího článku třeba i někde v databázi? Myslím tí podle zadání nějakého klíčového slova co mi vypsal jako chybu Google tedy třeba ID. Otrocky procházet znova veškeré články, menu či moduly je doslova sebevražda :(

Jetli se ptám na nějakou pitomunu, tak prosím promiňte, jsem jenou laický uživatel ;)

Moc děkuji za případnou radu,

Karel

Powered by Fórum