Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dvojí přihlášení a chyba 1044

19. srp 2014 20:59 #117506
Přeji všem dobrý večer,

potýkám se s problémem po instalaci mého webu. Pokusím se to nějak srozumitelně popsat.

Mám pronajaté dva web prostory u jednoho poskytovatele (forpsi). Na jednom prostoru jsem měl spuštěné stránky na Joomla 1.5. a protože tato verze je již zastaralá, tak jsem si na druhém web prostoru připravoval nový web ale už na Joomla 3.

Hotové stránky jsem odzálohoval koupenou licencí Akeeba Backup a příslušné soubory zálohy a kickstarter nahrál na starý web, který jsem před tím kompletně smazal (i databázi). Instalace proběhla dobře, dokonce mě Akeeba upozornila, že se snažím obnovit stránky na jiném web prostoru, než byla provedená záloha. Po ukončení obnovy jsem se pokusil přihlásit do administrace a tady nastal první problém. Z nějakého důvodu když vyplním přihlašovají formulář, tak se mi po odeslání objeví znova a teprve po druhém vyplnění se přihlásím do administrace. V dolním řádku pak vidím, že jsou přihlášeni 2 správci, a to mě troch zaráží.

Druhý problém nastane, když chci v nastavení pustit stránky on-line. Jakmile to chci uložit, tak se mi objeví hlážení že došlo k chybě 1044 a ukáže se tlačítko s možností vrátit se zpět na ovládací panel.

Pokusil jsem se hledat snad úplně všude a přiznám se, že už jsem z toho trochu tumpachovej, ale mám pocit, že bude zakopanej pes někde v tom dvojím přihlášení.

Budu velice vděčný za jakoukoliv radu,

Karel

19. srp 2014 23:27 #117510
Odpověď od Cony
Moderátor
A u té chyby 1044 je nějaký text? Máte práva na souboru configuration.php pro zápis?
S tím dvojím přihlášením - zkuste si promazat vyrovnávací paměť prohlížeče, nebo zkuste jiný prohlížeč.

19. srp 2014 23:31 - 19. srp 2014 23:31 #117511
Odpověď od Bong
Moderátor
Jak přesně ta chyba zní?
Pokud vyhledáte error 1044 joomla , tak nějaká ta řešení najdete a souvisí s databází.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. srp 2014 07:54 #117512
Odpověď od Karel
Nováček
Dobrý den,

myslím že práva k souboru configuration.php nastavená mám (alespoň jsem je nastavoval pro celý web v CP panelu)

Ano, myslím si též, že problém bude někde s databází, bohužel mé znalosti zde končí a já nevím , kam se podívat. Na netu jsem s touto chybou našel několik návodů, ale moc jsem se v nich nevyznal.

Jinak ta chyba nic nepíše, jen že je (viz. obrázek)
Přílohy:

20. srp 2014 08:24 #117513
Odpověď od Bong
Moderátor
Když nahrajete na web zálohu Akeeba a rozbalíte a nastavíte ji pomocí kickstart, tak žádná nastavování práv nepotřebujete. Naopak v tom můžete nadělat paseku.

FTP vrstvu v Joomle máte vypnutou?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. srp 2014 08:42 #117514
Odpověď od Karel
Nováček
Ano, já vím. To jsem přesně udělal ale výsledek je tento.

1. snazal jsem data na web prostoru
2. odstranil jsem tabulky z databáze
3. na čistý web jsem nahrál soubor se zálohou zaloha.jpa plus kickstart.php
4. spustil jsem obnovu - mujweb.cz/kickstart.php
5. vzhledem k tomu, že jsem dělal zálohu na jiné doméně než na které dělám obnovu, musel jsem vyplnit příslušná pole pro databázi, která je spojená s doménou, na které provádím obnovu (nehledě na to, že mě na tuto skutečnost i Akeeba upozornila)
6. dokončil jsem obnovu podle jednotlivých kroků
7. při pokusu vstupu na web nebo do admin části (poslední stránka obnovovacího procesu) su už zento problém projevil

A FTP vrstvu vypnutou mám

Tak jsem trochu zmatený :(

Powered by Fórum