Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Správné nastavení výběru novinek z více sekcí

20. bře 2014 15:34 #115097
Ahoj,

chtěl bych požádat o radu zkušenější, mám menu jako:
Domov seniorů, Jesle a pod každým z těchto menu je v submenu Novinky. Pro Domov seniorů i Jesle existuje kategorie, v každé této kategorii existuje subkategorie novinky.
Jde mi o to, jak nejlépe zobrazit v jednom sjednoceném menu seznam článků ze všech novinek, napříč všemi nadřazenými kategoriemi. Jdu na to vůbec správně, nebo se na to například používá nějaký doplněk?

Moc děkuji!

20. bře 2014 18:41 #115104
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
V základe Joomla je modul "Najnovšie články" pri jeho použití vyberte na zobrazenie články s Vašich dvoch kategórií ( dá sa aj zo všetkých ) a modul zverejníte. Z externých rozšírení by to mali zvládať skoro všetky rozšírenia s " News Display " na JED

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje
Poděkovali: Jakub Žáček

20. bře 2014 19:41 #115106
Odpověď od Jakub Žáček
Uživatel
Hm, tak mám stále trochu problém, byl jsem zvyklý na Joomlu 1.5 a navíc jsem s ní nedělal pořádně přes rok. :)

Ve správci modulů jsem si vytvořil nový modul: Articles Category (newest articles ani nic podobného nevidím) a pojmenoval ho "Novinky", ovšem potom když nastavuji položku menu, v "menu item type" tato možnost vůbec není, poprosím tedy ještě o osvětlení tohoto, moc děkuji. :)

20. bře 2014 20:34 - 20. bře 2014 20:37 #115107
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Modul "Articles Category" zverejní zoznam článkov z vybratých kategórií. Asi nerozumiem otázke aký typ menu chcete nastaviť. Modul jednoducho zverejnite na požadovanej pozícii a uvidíte názvy článkov ako odkazy pod sebou.
Priradenie položiek menu k zobrazeniu modulu máte na vedlajšej záložke pri nastavovaní parametrov modulu.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

20. bře 2014 21:41 #115110
Odpověď od Jakub Žáček
Uživatel
O to nejde, já nechci mít seznam nikde v modulu ve sloupci nebo podobně, ale normálně na stránce. Tzn. mám vytvořen modul novinky a u něj nastaveno že se zobrazuje na všech stránkách. Potom jdu:
Menu Manager: Edit Menu Item
a zde bych očekával v Menu Item Type že naleznu mnou vytvořený modul novinky. :)

Přikládám screen, kde mám konkrétně problém a nevím co mám vybrat:
s.kumpacka.cz/not_joomla/joomla.png

Mooooc děkuji!

21. bře 2014 00:36 #115114
Odpověď od Cony
Moderátor
Modul je modul a ne typ položky menu. Jsou to dvě naprosto rozdílné věci. Chcete-li modul zobrazit v obsahové části webu, použijte člának s vloženým kódem pro plugin Load module např.
Code:
{loadposition moje_pozice}
Nebo si zobrazení článků pořešte klasicky přes položku menu blog kategorie, nebo hlavní články...

Powered by Fórum