Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Nefunkční objektové PHP

17. úno 2014 19:12 #114551
Nefunkční objektové PHP od Michal
Uživatel
Zdravím,
obracím se na vás se zvláštním problémem. Tvořím vlastní šablonu a když určuji jazyk nebo cestu k CCS souboru, nefunguje mi zápis pomocí PHP.

Konkrétně takto:

<html xmlns=" www.w3.org/1999/xhtml " xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >

a

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/template.css" type="text/css" />

Při klasickém zápisu pevných hodnot jede vše bez problémů. Používám Xampp 1.8.3 a PHP 5.5.6.

Nevíte, prosím, v čem by mohl být problém?

17. úno 2014 19:45 #114552
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, co přesně znamená nefunguje? Jak se to projevuje?

- pokud nefunguje zápis php - může být problém v tom, že php na serveru nejede - v tom případě by se zobrazovalo tak jak ho zapisuješ bez spuštění kódu.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

17. úno 2014 20:09 #114554
Odpověď od Michal
Uživatel
Pracuju na lokálu a klasický PHPko jede..
Když dám do body třeba nějakej text, tak se při klasickym PHPku zobrazí, při objektovým nikoli..
Přidávám screen kódu:
imgup.cz/images/2014/02/17/qPJZ.png

18. úno 2014 01:22 #114565
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Problém by mohl být (mj) v "bílé tmě":
- nevidíte bílý text na bílém pozadí
- nevidíte chybová hlášení, protože je nezobrazujete

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

18. úno 2014 10:56 #114576
Odpověď od Michal
Uživatel
Tak bílý text na bílém pozadí to nebude, bude to tím hlášením. Při zobrazení kódu stránky mi to hlásí:

<b>Fatal error</b>: Using $this when not in object context in <b>C:\xampp\htdocs\Joomla3.2\templates\moje_sablona\index.php</b> on line <b>4</b><br />

Takže chci použít $this tam, kde nemůžu.. Přitom se držím přesně postupu z knížky :S

18. úno 2014 11:40 #114579
Odpověď od Michal
Uživatel
Vyřešeno - musel jsem úplně nahoru ještě nad doctype přidat "defined('_JEXEC') or die ('chyba');", pak už to objektový PHPko zkousne. Přistupoval jsem k index.php přímo a ne přes instalaci šablony v Joomle. Díky moc všem za ochotu!:-)

Powered by Fórum