Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Odlišné styly css obsahu na úvodní stránce

21. lis 2013 09:13 #112797
Odlišné styly css obsahu na úvodní stránce od Lukáš Čermák
Začátečník
Dobrý den,

mám takový dotaz, jestli nějakým způsobem z nastavení v adminu nebo popřípadě jak úpravou šablony lze docílit odlišného stylu pro úvodní stránku a blok zobrazení obsahu. Mám blok
Code:
<main id="content" role="main" class="span12"> zde vkládá joomla obsah z komponent </main>
css pro main#content jsem si vytvořil a mám obsah v bloku s rámečkem a nějakou barvou pozadí.

avšak na úvodní stránce mám zobrazeny úvodníky 3 článků a tento blok bych chtěl bez použití tohoto stylu.

Nejspíš bych volil nějakou podmínku pro přiřazení další třídy bloku main, pokud bude zobrazena úvodní stránka, ale netuším jak na to.

výsledek je dostupný na:
exkluzivni-seminare.cz/

Děkuji za každý tip,
cermy.

21. lis 2013 09:35 #112798
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel
já používám Custom CSS www.hyde-design.co.uk/free-joomla-extensions/custom-css

ve vašem případě bych asi z /templates/protostar/css/template.css vykopíroval níže uvedené definice z řádku 7431
Code:
background-color: #FFFFFF; background-image: url("../images/apple_box.png"); background-position: 0 0; background-repeat: repeat-x; border-color: #FEFDFD; border-image: initial; border-radius: 5px; border-style: solid; border-width: 1px; box-shadow: 0 1px 4px 0 rgba(0, 0, 0, 0.6);

pak bych si vytvořil pozici v šabloně do <head>, kde se bude zobrazovat ten modul Custom CSS
potom vytvořit modul a tam vložit
Code:
main#content { background-color: #FFFFFF; background-image: url("../images/apple_box.png"); background-position: 0 0; background-repeat: repeat-x; border-color: #FEFDFD; border-image: initial; border-radius: 5px; border-style: solid; border-width: 1px; box-shadow: 0 1px 4px 0 rgba(0, 0, 0, 0.6); }

a u modulu nastavit zobrazení na všech stránkách kromě úvodní...
Poděkovali: Lukáš Čermák

21. lis 2013 12:16 #112800
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jestli umíte aspoň trochu programovat v PHP, tak by to řešil již na úrovni šablony. Inspiraci najdete zde .

21. lis 2013 13:26 #112801
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
Super, předchozí možnost byla určitě funkční, ale tato varianta je něco, co jsem si tak nějak představoval jako řešení.

nevěděl jsem právě úplně jak přistupovat na to menu a úvodní stránku.

Díky moc.

21. lis 2013 18:07 #112805
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
No tak to krásně funguje, akorát je zas problém teď když na ten článek vlezu, že se styl nevloží, protože se jedná o active první odkaz menu pro všechny jazyky. A ty články se pod tou první záložkou zobrazují.

Poradíte ještě prosím jak to udělat pouze na indexovou, nebo prostě tu úvodní stránku?

Díky moc, cermy.

21. lis 2013 18:07 #112806

Powered by Fórum