Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zvláštní chyby v administraci joomly

01. lis 2013 08:24 - 01. lis 2013 08:33 #112230
Zvláštní chyby v administraci joomly od Matěj Škarka
Začátečník
Zdravím,
včera jsem se setkal s velmi zvláštním chováním joomly, ale nejsem si jist zda to s ní souvisí tak jsem se zde přišel poradit. Objevuje se mi několik problémů, které mě připadají jakoby byla někde aktivovaná cache pro back-end, ale cache v nastavení je vypnutá.

1) Když chci změnit heslo pro svého uživatele přes: Správce uživatelů -> *konkretni uživatel* -> Vyplním heslo a potvrzení hesla -> Uložit -> PRofils e uloží, ale pořád funguje pouze staré heslo

2) Chci zamknout administraci, tak jsem do složky /administrator vložil soubor .htaccess, který povoluje přístup pouze z určitých IP adres. Tento soubor mám odzkoušený že funguje na jiných webech, nicméně tady ho web vůbec nezaregistruje. domena.cz/administrator je pak pristupny vsem jakoby tam tento soubor .htaccess nebyl

2b) Změny v souboru .htaccessv rootu taky nefungují :(

3) Když nastavím přesměrování přes Komponenty -> Přesměrování -> Nový -> Tak přesměrování se tváří jako aktivní, ale nefunguje když ho vyzkouším.

Nevím, jestli ty chyby spolu souvisí, ale už mě něnapadá co dál vyzkoušet k nápravě.

Jsem z toho celkem zmaten.

Díky! :)

01. lis 2013 10:29 #112235
Odpověď od Cony
Moderátor
A máte htaccess povolený od hostingu? Některé hostingy htaccess prostě ignorují, nebo se musí specialně povolovat...

08. lis 2013 09:32 #112441
Odpověď od Matěj Škarka
Začátečník
Tak po nějaké době přikládám jak jsem problémy vyřešil:

1) Zazálohoval jsem databázi, nahrál znovu a vše již šlape jak má.

2a,b) Opravdu mi ho poskytovatel zakázal a neřekl mi to :)

3) Přesměrování řeším přes 301 v .htaccess - Přes joomla komponentu mi to prostě blbne a některé přeměrování prostě nefungují.

Powered by Fórum