Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Spatna url pri zapnuti SEF

14. zář 2013 01:02 #111020
Spatna url pri zapnuti SEF od Jakub
Začátečník
Zdravim, dokaze mi prosim nekdo poradit, jak se zbavit spatne url pri zapnuti SEF v global configuration? Predtim to neslo vubec a kdyz jsem doplnil do $live_site = 'http://url'; tak to alespon nehazi chybu, ale stejne je v url vic polozek nez bych chtel. Asi dulezita vec bude, ze jsme tvoril stranky na localhostu a pak je teprve akeebou prenesl na server. Driv mi to zadna stranka nedela, ale nikdy jsem ji neprenasel z localu.

Priklad po kliknuti na Create an account www.kontakty-na-firmy.cz/index.php/compo...s/?view=registration
stranky bezi na .kontakty-na-firmy.cz
joomla 3.1.5.

14. zář 2013 05:27 #111045
Odpověď od Bong
Moderátor
Nepoužíváte žádné SEF rozšíření, ba dokonce ani nemáte zapnuto 'Použít přepis URL' a nastavený .htaccess. Výsledek je tedy přesně takový, jak požadujete. S přesunem z local to nemá nic společného.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. zář 2013 22:35 #111105
Odpověď od Jakub
Začátečník
Dekuji za odpoved. Kdyz zapnu URL prepis, stranky se nezobrazi vubec kontakty-na-firmy.cz/component/users/?view=registration

Myslel jsem, ze staci pouze zapnout Search Engine Friendly URLs v globalnim nastaveni. Je k tomu tedy potreba jeste nejaky plugin nebo komponenta? Dekuji.

15. zář 2013 23:57 #111107
Odpověď od Cony
Moderátor
Není k tomu potřeba nic jiného, než si přečíst poznámku u možností, které v globálním nastavení zapínáte. Hlavně ty s velkým žlutým vykříčníkem ;)

16. zář 2013 14:44 #111131
Odpověď od Jakub
Začátečník
Na apache to bezi, takze jsem prejmenoval htaccess.txt na .htaccess a bezi to na linuxu, takze web.confing.txt jsem nemenil. Jine nastaveni nevidim.

16. zář 2013 20:14 #111142
Odpověď od Cony
Moderátor
Pak musíte zkontrolovat, zda Váš hosting podporuje htaccess. Pokud ano, zda podporuje všechna nastavení, která ve výchozím htaccess Joomly jsou. Zkuste v něm např. zakomentovat řádek
Code:
Options +FollowSymLinks

Powered by Fórum