Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak na migraci z Joomla 2.5.x na Joomla 3.1.x

10. srp 2013 14:39 #109938
Zdravím,

mám nainstalovaný Joomla 2.5.14 a chtěl bych zachovat data a aktualizovat na Joomla 3.1.x
jak mám postupovat?

Je možné použít Akeeba Backup ?

díky Denny

Xzona.net - small jooomla blog

10. srp 2013 22:05 #109941
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel

07. kvě 2014 11:42 #115984
Odpověď od Ivan
Uživatel
Je někdo ochoten poradit jak provést migraci z Jommla 2.5 na Joomla 3.x? Článek jsem četl a přijde mi naivní čekat, že jednoho prosluněného dne přijde aktualizace Joomly 2,5 na Joomlu 3,5 a všechna rozšíření a šablony budou jak zázrakem fungovat... Prostě jednoho dne přijde aktualizace dnešní Joomly 3,3 na 3,5, a také jednoho dne skončí podpora Joomly 2,x, a opět budu řešit problém jak provést migraci na Joomlu X.x
Takže prosím jestli jste někdo ochoten poradit jak provést migraci tak poraďte a různé nic neřešící kvaky si nechte.

Moc děkuji...

07. kvě 2014 12:48 #115986
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
A co jste o svém webu uvedl za informace krom toho, že je to joomla (a ještě neaktuální)?
Máte tam i nějaké další doplňky, nebo jde jen o joomlu?
Pokud tam máte i další rozšíření, tak si prve ověřte, že všechny! jedou (existují) i pro joomlu 3.x. Pokud tomu tak bude, můžete přejít v administraci na "joomla update" a tam jedním klikem aktualizovat na verzi 3 (v nastaveni joomla update si vyberte "kratkodobou podporu")

Joomla! pro každého

07. kvě 2014 15:38 #115993
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Az to budes delat, prvne si vsechno pro jistotu vyzkousej nekde jinde, protoze ja mam na vsech instalacich, ktery jsem upgradoval z 2.5 na 3.x obrovsky problemy. Jedna se asi o 7 webu a doslova kazdy ma stejne problemy s tim, ze se v administraci spatne ukazuji ukladane polozky u modulu, nastaveni atd. Hostingem to neni. Weby mam na 3 hostinzich a problem nedela ani prohlizec. Netusim co je to za problem, ani co ho zpusobuje, ale je to dost otravny, kdyz napriklad nastavis nejakej modul a po ulozeni ti zmizi barevny ikonky napr. zelena a cervena pro zobrazeni nebo nezobrazeni nejakych informaci, a ty vlastne ani nevis, co je nastaveno. Navic je J3 znatelne pomalejsi, nez 2.5. Ja jsem z J3 zklamanej jako blazen.

07. kvě 2014 15:44 #115994
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
No ono to fakt ide "jedným kliknutím" sám som to urobil .Len si treba dať pozor na kompatibilitu rozšírení vrátane pluginov a požiadavky na server kde to beží. Ad. radek178 mne sa J3 pozdáva a rozdiel v rýchlosti je zanedbatelný - možno záleží čím je rozširovaná, čo som skúšal komplet phoca rozšírenia a napr. K2 ide v pohode.( je pravda že okrem jedného ostrého som to robil všetko na locale kde operatívne dokážem riešiť vzniknuté problémy )

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

Powered by Fórum