Instalace Joomla 3.1.1

Petr Kraus
13. kvě 2013 15:36 #107633
Předinstalační kontrola mi vytrvale hlásí Register Globals Off ... No
A to přesto, že v phpinfo vidím Local i Master Value Off. Stejné je to i pro doporučené hodnoty Safe Mode a Display Errors.

V instalačním skriptu bych mohl sice kontrolu vyřadit, ale spíš bych tipoval na nějakou vlastní chybu. Nemohu ale přijít na to jakou :(

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
13. kvě 2013 20:02 - 14. kvě 2013 06:50 #107639
A kdo myslíte, že má pravdu? Vy nebo Joomla? Není nejjednodušší nastavit prostředí tak, aby byla spokojená?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 09:09 #107649
Tvrdím snad, že mám pravdu? Potřebuji poradit, v čem by mohl být problém. Server je můj, hostuje na něm 12 cizích webů. Mohu nastavovat co chci, jak globálně, tak lokálně, na jednotlivých webech.

Viz new.amvc-ceskyles.cz/ a new.amvc-ceskyles.cz/phpinfo.php

Není v tom rozpor? Myslím, že ano :(

Odpověď od ghost
14. kvě 2013 09:14 #107650
nema to i souvislost s:
auto_globals_jit = on?

Joomla! pro každého

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 09:43 - 14. kvě 2013 09:43 #107652
Dík za nápad. Odpoledne to zkusím a uvidím.

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 10:28 - 14. kvě 2013 10:28 #107656
Zkusil jsem to hned - nepomohlo. Nepomohla ani změna některých jiných direktiv, které by s tím mohly souviset. Ještě zkusím pohledat na forum.joomla.org

Odpověď od Cony
14. kvě 2013 11:08 - 14. kvě 2013 11:08 #107657
Všechny ty tři direktivy co Vám svítí jako Zapnuto se zjišťují jednoduše přes funkci ini_get
(bool) ini_get('safe_mode');
nemáte je nastavené v php.ini jako Off? Zkuste je nastavit místo toho na hodnotu 0 (nula).

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 11:47 #107659
Díky, to je ono :)

Už jsem nainstaloval verzi 2.5.11, která instalaci přes kontrolu pustí (Register globals Off je jen doporučené nastavení)

Po instalaci Joomla hlásí Register Globals vypnuto.

Takže je přece jen chyba v Joomle, konkrétně ve funkci getPhpSettings (v souboru /instalation/model/setup.php). Tedy vlastně ani ne tak chyba, spíše to, že si ji autor příliš zjednodušil - off nevyhodnotí jako false.

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 12:52 #107669
Nastavení na 0 namísto na Off pomůže. Problém je v tom, že většina uživatelů má web na cizím serveru a php.ini ani lokální nastavení svého serveru nemůže měnit.

Pak zůstává jedinou možností upravit soubor /instalation/model/setup.php. Jste-li si jisti nastavením kritických direktiv php, stačí příslušnou kontrolu v uvedeném souboru zakomentovat.

Odpověď od Petr Kraus
14. kvě 2013 16:09 #107682

Bong napsal: A kdo myslíte, že má pravdu? Vy nebo Joomla? Není nejjednodušší nastavit prostředí tak, aby byla spokojená?

Bohužel je chyba v Joomle (viz závěr diskuze). Autor kontrolní funkce si příliš usnadnil práci s kontrolou nastavení php. Chyba je i ve starších verzích Joomly. V těch je ale nastavení Register Globals pouze doporučené a pustí instalaci dál.