Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přístup k článkům

11. kvě 2013 03:40 #107573
přístup k článkům od jakub koudelka
Uživatel
Dobrý den mám problém ohledně přístupu k jednotlivým článkům. Dejme tomu že mám jednu kategorii článků a v tom jsou dva články kdy každej článek ma jinou uroven přistupu. Např. uživatel č.1 je ve skupině uživatel č.1 a v úrovni přístupu je vytvořen přístup uživatel č.1 který muže take do skupiny uživatel č.1 , obdobně to je u druhého uživatele jen s číslem 2.

tak a teď ten problém. u článku č. 1 je nastaven přístup uživatel č.1 a u článku č.2 je nastaven přístup uživatel č.2.
když jsem přihlášen jako uživatel č.1 tak sice v dané kategorii nevidím článek pro uživatele č.2 ale pokud znám jeho přesný odkaz tak si tento článek mohu zobrazit. Jak je to možné když bych k němu neměl mít přístup?

11. kvě 2013 23:21 #107599
Odpověď od Cony
Moderátor
A máte tu úroveň přístupu nastavenou opravdu přímo na článku, nebo jen u položky menu?

12. kvě 2013 00:59 #107605
Odpověď od jakub koudelka
Uživatel
nastavení uživatelů a skupin je dle přiloženého obrázku( dext3r.cz/problem.png ).

Dále mám vytvořeny 2 články kde článek1 ma nastaven uroveň přístupu uživatel 1 a článek 2 uživatel 2.
tyto dva články mám ve stejné kategorii. a odkaz na danou kategorii mám v menu. pokud na něj kliknu otevře se mi kategorie. pokud jsem přihlášen jako uživatel 1 vidím pouze článek1 a pokud jsem přihlášen jako uživatel 2 vidím zde pouze článek 2. Problém ovše vznikne. pokud se přihlásím jako uživatel2 a otevřu si článek2 a zkopiruji odkaz ze stavoveho řádku. odhlásim se a přihlásim jako uživatel1 vidím pouze článek1, ale pokud vložim odkaz članku2 článek se mi zobrazí i když bych k němu neměl mít přístup jako uživatel1

12. kvě 2013 02:26 #107606
Odpověď od Cony
Moderátor
Úrovně přístupu si nastavte vždy jen na příslušnou skupinu, tedy úroveň uživatel1 bude mít zaškrtnuto jen uživatel1 a uživatel2 jen uživatel2, pak by to mělo fungovat.

12. kvě 2013 17:20 #107613
Odpověď od jakub koudelka
Uživatel
To je právě ten problém, tak jsem to měl taky nastaveno, ale nepomáhá to. Uz si s tím nevim rady.

Jak sem říkal článek jako takový z kategorie zmizi pokud není nastaven stejný přístup pro daného uživatele, ale pokud si pamatuji přesnou webovou adresu toho článku tak se mi zobrazí i když bych k němu nemělmít přístup. Už si s tím nevim rady. zoušel to někdo jestli to není třeba chyba nové joomly?

12. kvě 2013 23:24 #107623
Odpověď od Cony
Moderátor
Zkusil jsem si to nasimulovat v Joomla 2.5 a opravdu se to chová zvláštně. Já jsem se nicméně dostal do stavu, že uživatel2 sice článek 1 zobrazit může, ale není vidět text článku, jen jeho nadpis a omáčka typu autor apod. Vám se zobrazuje celý článek? Jakou máte verzi Joomly?

Je to asi na větší zkoumání, ale je vypadá to na nějakou chybku, protože nepříhlášeným se správně zobrazí "Nejste oprávněni..."

Powered by Fórum