Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak odstranit / skrýt index.php v adrese ?

14. úno 2013 14:25 #104006
Jak odstranit / skrýt index.php v adrese ? od Václav Vašek
Uživatel
Prosím o radu Jak odstranit / skrýt index.php ? v adrese.

nova.germanskamedicina.cz/index.php/rakovina-prsu

Joomla 3.0.3

Zkoušel jsem to najít ve fóru, ale nenašel.

Děkuji,

Vašek

14. úno 2013 14:39 #104008
Odpověď od Bong
Moderátor
Zapněte si rewrite a nastavte .htaccess. A hlavně nepoužívejte Joomla 3.0

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. úno 2013 14:48 #104010
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
(nebo) taky přečtěte:
- Joomla 3.0
- SEF URL

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

15. bře 2013 21:19 #105493
Odpověď od Václav Vašek
Uživatel
Děkuju za rady, sice jsem to podle nich nezvládl, ale pomohlo mi to najít návod v češtině:

www.redakcni-systemy.com/joomla/navody/3...-patelske-url-adresy

Děkuju :-)

21. kvě 2015 12:26 - 21. kvě 2015 12:27 #121866
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Pridám ešte postreh z mojej strany. Skúšal som podľa všetkých týchto návodov + ďalšie som si vygoglil a stále nafungovalo. Po dvoch dňoch, keď som sa už takmer vzdal som otvoril conf súbor apache, vyhľadal časť s Options Indexes FollowSymLinks a zmenil AllowOverride None na AllowOverride All. (niekde okolo riadku 220 pre apache 2.2) Ten FollowSymLinks som vyhľadal len z toho dôvodu, že je uvedený v .htaccess v koreňovom adresári webu. Pod termínom zapnite mod rewrite som si predstavoval len odkomentovanie modulu a ďalšie dodatočné ladenie v tomto súbore som už nepredpokladal, keďže som sa spoliehal na súbor v koreni webu. Postreh platí pre localhost. Ak ste si teda Apache inštalovali sami, skúste pozrieť, či netreba zmeniť niektoré defaultné hodnoty.

Powered by Fórum