Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Důležité Instalace Jazyků

14. lis 2012 19:22 - 14. lis 2012 19:24 #99929
Instalace Jazyků od Martin Gottstein
Uživatel
Již víckrát jsem měl na "jazyku" dotaz ohledně zpřístupnění češtiny v Instalaci jazyků
/administrator/index.php?option=com_installer&view=languages

Po delším odkládání se tedy oficiálního překladatelského týmu chci zeptat co brání přidání češtiny
(sem update.joomla.org/language/details3/cs-CZ_details.xml ),
tak aby bylo možné z nově rozběhnuté joomly nainstalovat bez nutnosti kontrolovat/stahovat.
Přijde mi že je to příjemné rozšíření Joomla a celkem to pomůže pokud spravujete více webů ...

díky za odpověď :)

15. lis 2012 09:39 #99949
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Pokusím se Vám v krátkosti odpovědět. Hlavním problémem je nedostatek času. Je pravda, že to máme plánované, ale nemá to nejvyšší prioritu. Možná je to tím, že většina překladatelského týmu má Joomla jako koníček a tím pádem nás tvorba a zpráva webů neživí a nemáme potřebnou motivaci dát tomu nejvyšší prioritu.

Na druhou stranu je nutno říci, že toto rozšíření nebude všude fungovat, bude záležet na nastavení webhostingu.

P.S.
Ze statistického hlediska je zajímavé, že podobné dotazy jsou nejčastěji od členů s nejméně příspěvky :) .

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

15. lis 2012 16:39 #99963
Odpověď od Martin Gottstein
Uživatel
Díky za odpověď.

Právě vědomí toho, že nejsem v komunitě příliš aktivní, bylo důvodem k váhání ... :)
... zkusme to tedy obrátit nabídkou jak bych mohl být nápomocen a co bych mohl konkrétně udělat třeba pro vystavení jazyků v globálním repozitáři ...

PS ohledně Joomla nejsem nováček, první pokusy jsem podnikal ještě pod křídly Mambo projektu, napsal jsem pár komponent pro vlastní použití a několik modulů a něco málo jsem přispěl při vývoji Phoca ... samozřejmě časovou tíseň chápu :)

16. lis 2012 10:18 #100003
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Balíček je již upraven a má všechny náležitosti potřebné pro využití aktualizací. Teď jenom zbývá se seznámit s procesem kam co dát, kde o to požádat ....

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

16. lis 2012 10:21 #100004
Odpověď od Martin Gottstein
Uživatel
Díky ...
... a moje nabídka s případnou pomocí platí :)

16. lis 2012 10:38 #100005
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Děkujeme za nabídku.
Velkou pomocí by bylo psaní článků zde na portále a "testování" češtiny. A to jak před jejím vydáním tak i po vydání (což může dělat každý uživatel viz "Hlášení chyb v češtině Joomla").

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum