Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace překladu ICagenda

05. bře 2015 11:44 - 05. bře 2015 11:45 #120637
Aktualizace překladu ICagenda od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
Můj dotaz bude asi na BONGA, ale možná se stím už někdo setkal.
Mám na stránkách výše uvedenou komponentu (ICagenda - pro - kalendář akcí) včetně překladu od Bonga, web je postaven na J!3 (poslední aktuální verze), Po přihlášení do administrace se mi zobrazilo, že dvě věci nejsou aktuální : komponenta ICagenda a překlad ke komponentě. Provedl jsem aktualizaci, jak komponenty, tak překladu, ale stále mi to hlásí, že překlad není aktuální. Zkoušel jsem i aktualizaci překladu tím, že jsem si stáhl ze stránek www.bongovo.cz poslední verzi překladu a instaloval ji přes správce rozšířeni. Bohužel nepomohlo, ani ruční odstranění a znovu instalování, stále mi to hlásí že jazykový překlad komponenty ICagenda není aktuální.

Předem moc děkuji a přeji hezký den.

PS: při atualizaci jiné komponenty nebo modulu včetně překladu mi to nedělá.

05. bře 2015 12:18 #120639
Odpověď od Ben
Začátečník
Dobrý den,

mě to dělá to samé. Ale až od nejnovější verze 3.5.0 (komponenta 3.5.1). Na stránkách komponenty se píše, že čeština je z 94 % hotová, tak jestli není třeba problém v tom. Anebo v tom, že komponenta je v novější verzi než překlad.

Věřím tomu, že se to podaří v brzké době opravit.

Děkuji Bongovi za spoustu skvělých překladů.

05. bře 2015 13:06 #120640
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Děkuji za info,
napsal jsem Bongovi, jestli se na to nepodívá.

05. bře 2015 13:26 - 05. bře 2015 13:34 #120642
Odpověď od Bong
Moderátor
Nevím jestli je to chyba překladu. Nic jsem nenašel. Spíše to vypadá na nějakou kulišárnu v Joomle (na verzi J3.4 mi to také dělá). Problém se vyskytuje u všech překladů (DPCalendar, J2Store, Phoca Download...) :-(

Nechce se mi tím teď zabývat, ale vypadá to, že se při automatické aktualizaci nepřepíše stará instalace novou a zůstane tam kopie staré (v DB). Pak to samozřejmě hlásí nutnost aktualizace.

Řešení:

1. Přejděte do Správce rozšíření: Správa.
2. Vyhledejte řetězec icagenda.
3. Vyberte iCagenda (čeština) a dejte odinstalovat
4. Opakujte kroky 2 a 3 tak dlouho, dokud se nějaká iCagenda (čeština) bude nabízet
5. Stáhněte si poslední verzi překladu a nainstalujte www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/48-icagenda

Pozn.:Překlad je hotový. To číslo co svítí na iCagenda je překlad vystavený na Transifex...

Pozn2.: možná by nebylo špatné zkusit, zda se problém vyskytuje i na jiných verzích Joomly.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Pavel

05. bře 2015 13:48 #120646
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Asi do bude jak píšete nějaká kulišárna v Joomle, protože to co jste popisoval, jsem dělal asi 5x a bez úspěchu :(

05. bře 2015 14:01 #120648
Odpověď od Bong
Moderátor
A stáhnul a naistaloval jste poslední verzi češtiny 3.5.1? Tu jsem tam dával naposledy při hledání chyb.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum