Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

tvorba šablon

20. kvě 2020 14:49 #142433
tvorba šablon od Sylvie
Nováček
Přeji hezký den vážení a milí,

prosím o doporučení, jaké rozšíření v, do nebo nebo mimo Joomla, ale kompatibilní s Joomla) použít na tvorbu responzivních šablon.
Vím, že tady někde byl soupis všech možných Page builderů, nyní ho nemůžu najít. Už si nevzpomínám, který jsem zkoušela, nevyhovoval mi. Mě by úplně stačilo si vytvořit šablonu. Možná je cesta Linelab?

Ráda bych se posunula dál ve tvorbě, nebo spíš sestavování nových šablon. Např. k podobnému stylu: www.booburger.cz/ O takovou šablonu mi jde nyní především.

Jsem trochu zkušenější amatér v Joomla a tvorbě nenáročných webů. Baví mě to. Nejsem programátor.

Jsem tady pro firmy, neziskovky, malé podnikatele, malé penziony, apod. kteří mají malý rozpočet a vyhovuje jim spolupráce s člověkem, jako jsem já :-) Dělám takovéhle weby např www.lsorchestr.cz s pomocí Artisteeru, nebo přetvářím již hotové zakoupené nebo free šablony.

Díky moc za nápady, názory, Váš čas a trpělivost :-)
Sylvie

20. kvě 2020 16:05 #142436
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
My používáme prázdnou šablonu ( www.t3-framework.org ) a tu pak celou stylujeme manuálně dle grafického návrhu pro klienta.
Responsivita je daná již použitým bootstrap, který si zajišťuje vše sám, na Vás je jen přiřazovat správné třídy k modulům.

Neradi používáme page buildery - nemají korektně vyřešené rich snippets a SEO strukturu, hodí se pro funny weby (ale je to jen můj názor - už to vidím jak se ozvou ti co je používají a budou mě přesvědčovat... :)

Pro Vás ale page buildery nebo již hotové šablony (z důvodu ceny) je jediná cesta.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

20. kvě 2020 18:49 #142439
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkuste si Astroid Framework for Joomla!, když si nainstalujete quick balíček (Joomla - Pagebuilder - šablona), tak tam hned uvidíte příklady stylů, včetně toho OnePage webu, který vás zajímá. V podstatě to stačí doladit.

Astroid je také jediný, který je prakticky komplet v češtině a zřejmě to tak i zůstane, protože u všech ostatních to jde vždy jen tak napůl.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Sylvie

20. kvě 2020 19:25 #142441
Odpověď od Sylvie
Nováček
To zní dobře. Děkuji za nasměrování. Vyzkouším.
Mějte se hezky :-)

21. kvě 2020 12:12 - 21. kvě 2020 12:13 #142446
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já používám na vše produkty od Joomshaper. Mají jak Helix Framework, tak SP Page Builder. Většinou titulní stránku udělám pomocí PageBuilderu, aby byla "atraktivní", ale zbytek webu už většinou řeším pomocí šablony a článků, aby si to klienti mohli editovat sami. Protože pustit je do PageBuilderu by byla vražda.

Ale do jaké míry je to "kvalitní produkt" oproti výše jmenovaným, to nedokážu posoudit.
Poděkovali: Sylvie

21. kvě 2020 12:53 #142447
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Já používám na vše produkty od Joomshaper. Mají jak Helix Framework, tak SP Page Builder.


Každý lepší výrobce šablon má i vlastní Page Builder.
U Joomshapper je to SP Page Builder, u Joomlart je to T3/T4 Page builder.

Co například rozlišuje výrobce page builderů je to, že Joomlart má jeden univerzální modul - Advanced Custom Modul a ten pak implementoval do page builderu.
Takže zatímco v page builderu si prostě vyberete z předdefinovaných modulů a poskládáte je na stránku, zde já vezmu modul v joomla, umístím na pozici v šabloně a vyberu jaký typ modulu to je. Modul má asi 24 základních typů a neskutečně mnoho variant stylů.
Nepotřebuji tedy vůbec page builder se všemi jeho chybami a omezeními.

Díky lehce upravitelnému kódu v php a xml si dnes vytvářím během 15 minut nové typy modulů a stylů, dle potřeb zákazníka.
Přehled najdete zde:
helpdesk.easy.minion.cz/webove-prvky

Svoji cestu si určitě najdete :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

Powered by Fórum