Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zobrazení na mobilu

27. pro 2019 22:38 #141390
zobrazení na mobilu od jarsmid
Začátečník
Dobrý večer.
Pokouším se na základě šablony protostar upravit šablonu použitelnou na webu. Vše na prvý pohled na různých prohlížečích na NB funguje ok. Problém mám na mobilu (Samsung) a to takový, že se nezobrazuje nastavené pozadí pod články. Zkoušel jsem barvu i obrázek - nic. Na mobilu mám chrome (pokud zvolím Mozzilu, tak pozadí se zobrazí).
Pro úplnost: Joomla 3.9.13
web: deeprobotics.cz
přístup: host host
A ještě prosím. nejsem žádný odborník, víceméně si trénuji svou seniorskou hlavu.
Děkuji za pochopení.

28. pro 2019 00:32 #141391
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý večer,

tohle nemá co s joomlou přece nic společného, snad jen to že je použita pro administraci.

Doporučuji se porozhlédnout na fórech o kódování stylů nebo na goggle, jak pracovat s pozadím v css nebo less.
A zkoušet a testovat - například pro testování používám browserstack.
Nebo stačí chrome a použít Inspector, u něj se dá nastavit zobrazení pro mobil.

V příloze jak vypadá nyní na mobilu HP - tady bude chtít ještě zapracovat, aktuálně to není použitelné a navíc odporuje zásadám zobrazení pro mobil.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

28. pro 2019 11:22 #141392
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Děkuji Rudolfe za názor. Pokud si tedy z toho udělán nějaký závěr (krom toho že mám studovat), pak tedy šablona Protostar (je to součást instalace Joomla) je v podstatě v současnosti pro mobil jemně řečeno nedostatečná.
Současný návrh webu je opravdu pouze ve stavu návrhu vzhledu bez detailů, nicméně to že se na mém mobilu (viz můj úvodní dotaz) nevykresluje pozadí, tak to mě přimělo položit dotaz. Koneckonců z Vaší přílohy plyne, že u Vás se pozadí pod články zobrazí. a to je právě to o co mi v dotazu jde.
Přeji hezký den.

28. pro 2019 16:46 #141393
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

pak tedy šablona Protostar (je to součást instalace Joomla) je v podstatě v současnosti pro mobil jemně řečeno nedostatečná.


Mno to si nemyslím. Pustil jsem si web ve vývojářské placené konzole browserstack a i na samsungu se pozadí pod články zobrazuje.
Problém je, že tam někdo do kódu user.css přidal špatný styl a web se začal chovat neresponsivně.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

28. pro 2019 18:48 #141394
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Ano, máte pravdu. Děkuji.
nicméně to se dle mého netýkalo předmětu mého dotazu.
Ale ač nerad, musím se přiznat, že celý problém "způsobil" můj mobil tím, že jsem nedostatečně po změně vymazal paměť. A tak jsem viděl stále to samé. :(
Děkuji Rudolfe za Vaši trpělivost.

29. pro 2019 01:30 #141395
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den,

nicméně to se dle mého netýkalo předmětu mého dotazu.


Ano, to je pravda, ale popisovaná chyba se týká další konverzace:

pak tedy šablona Protostar (je to součást instalace Joomla) je v podstatě v současnosti pro mobil jemně řečeno nedostatečná.


I když šablona používá starší verzi Bootstrapu (v. 2) tak po odstranění chybného css je vidět že je i pro mobil dostatečná, respektive nemohu tvrdit že není dostatečná, abych byl přesný.


Zkuste použít jinou obecnou šablonu zdarma, ta je více vhodnější na hrátky a má více možností:

www.joomlart.com/member/downloads/joomla...3-framework/t3-blank

a její verzi s Bootstrap3 - T3 B3 Blank.

Dokumentaci najdete zde:

www.t3-framework.org/documentation.html

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum