Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Framework Astroid - problém s titulní stranou

08. led 2019 23:45 #138577
Nainstaloval jsem si výborný framework Asteroid - astroidframework.com/
Jedná se o flexibilní šablonu, která je v některých částech podobná např. frameworku (šabloně) Helix Ultimate.
Mám problém s tím, že pokud mám nastavenou startovací stránku webu na "Hlavní články" (což je asi docela časté), tak některé věci nefungují. Fungují až tehdy, pokud kliknu na výpis kategorie, tedy výpis typu blog.
Podobně to nefunguje i u některých jiných frameworků, které jsem testoval.
Dá se nějak nastavit, aby se při načítání Hlavních článků načítala šablona stejně, jako v typu blog? Když jsem zkopíroval kód souboru /templates/astroid_template_zero/html/com_content/category/blog.php do souboru /templates/astroid_template_zero/html/com_content/featured/default.php tak to samozřejmě nejede.
Možná se to dá nastavit někde v administraci, ale asi špatně hledám.

08. led 2019 23:53 #138579
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
odkaz na stránky by byl?

08. led 2019 23:59 #138581
Odpověď od Teo
Návštěvník
To je zatím děs a hrůza, tak že to sem raději nebudu dávat ;-) Pošlu ti to na mail.

09. led 2019 04:27 #138583
Odpověď od marvays
Návštěvník

Teo napsal: Podobně to nefunguje i u některých jiných frameworků, které jsem testoval.

Dovolím si tvrdit, že Astroidem to tedy nebude. Ale takhle všeobecně se to vyřešit nedá. Musí se to vidět.

23. úno 2020 20:21 - 23. úno 2020 20:26 #141802
Odpověď od Bong
Moderátor
Není to frameworkem. Děje se mi něco podobného na některých webech, kde jsou normální šablony.
Jediné, co jsem zatím vypozoroval, že se odmítají zobrazit články označené, jako hlavní a to děje jen u některých kategorií článků. Stačí článek přestrčit do jiné kategorie (na frontpage funkční) a bez problémů.

Kdybyste někdo věděl, kterým směrem hledat, budu rád.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. úno 2020 00:48 #141804
Odpověď od H13
Admin
Astroid, jako jiné šablony, přepisuje výstup, takže bych zkusil jednoduchou věc. Zkusil bych smazat override, a viděl bych, jestli je problém v Joomle! nebo jen v overridu šablony.

Příklad:

templates\astroid_template_zero\html\com_content\featured\default.php

Šablona má vlastní výstup pro "featured" články, pokud tento souboru smažu/přejmenuji, zobrazí se ten z core Joomly!. Pokud problém přetrvává, je to problém pravděpodobně v Joomle!, pokud ne, pak pravděpodobně v šabloně.

Já mám trochu jinej problém s Astroidem, pokud ho mám na serveru s PHP 5, je vše OK, pokud ho zapnu pod PHP 7 pak taky OK, kromě jednoho serveru kde je fcgi. Chyba není ani v PHP errorLogu, ani v Apache errorLogu, ve fcgi nic.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum