Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nelze kliknout na menu - problém s js?

10. kvě 2017 22:19 - 10. kvě 2017 22:20 #131343
Nelze kliknout na menu - problém s js? od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Zdravím,

zakoupil jsem si onepage šablonu, protože se mi líbila. Chtěl bych z ní udělat normální šablonu, čili žádný hashtag v menu. Vytvořil jsem tedy normální články, a vytvořil na ně menu.

Ale zjistil jsem, že na menu nelze kliknout. Veškerá grafika a efekty fungují, mobilní menu taky ale na PC prostě ne.

Vypadá to, že se tam bije nějaký javascript.
Zjistil jsem, že když ze šablony ze složky js smažu soubor wow.js, tak vše funguje jak má, ale zase nefunguje menu druhého stupně.

Poradil by mi někdo zkušenější kde je chyba?

Web najdete zde:
nanotechnologie.vojtechkocian.cz/

Díky moc

10. kvě 2017 23:45 #131344
Odpověď od Cony
Moderátor
Smazáním wow.js docílíte chyby v javascriptu, proto nezafunguje kód, který řeší menu a prokliky fungují.

Používáte něco jinak než buylo určeno - nevyhnete se úpravám kódu.
Podívejte se do souboru main.js - tam se volá funkce onePageNav, která menu zinicializuje. Funkce je definována v jquery.nav.js.

11. kvě 2017 14:24 #131348
Odpověď od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Cony: děkuji za odpověď a navedení! Povedlo se.

Pro ostatní smazal jsem tento kód z main.js:
Code:
$('#sp-main-menu ul').onePageNav({ currentClass: 'active', changeHash: false, scrollSpeed: 900, scrollOffset: 0, scrollThreshold: 0.3, filter: ':not(.no-scroll)' });

Ještě jednou díky moc, opět jsem o něco chyttřejší.
Kocián

12. kvě 2017 12:05 #131356
Odpověď od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Zjistil jsem, že se mi teď nezobrazuje menu na telefonu.
Čím to může být?

Díky za pomoc

12. kvě 2017 12:38 #131357
Odpověď od Cony
Moderátor
Tím že jste smazal ten kód B)

12. kvě 2017 13:01 #131358
Odpověď od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Tak orpaveno, smazal jsem celý kód:
Code:
jQuery(function($){ $('#sp-portfolio-items > li > div').each( function() { $(this).hoverdir(); } ); var windowWidth = $(window).width(); if (windowWidth > 979){ var stickyNavTop = $('#sp-header-wrapper').offset().top; var stickyNav = function(){ var scrollTop = $(window).scrollTop(); if (scrollTop > stickyNavTop) { $('#sp-header-wrapper').removeClass('menu-fixed-out') .addClass('menu-fixed'); } else { if($('#sp-header-wrapper').hasClass('menu-fixed')) { $('#sp-header-wrapper').removeClass('menu-fixed').addClass('menu-fixed-out'); } } }; stickyNav(); $(window).scroll(function() { stickyNav(); }); }else{ $('#sp-header-wrapper').removeClass('menu-fixed-out') .addClass('menu-fixed'); } $('.sp-main-menu-toggler').on('click', function(e){ e.preventDefault(); }); $('.sp-main-menu-toggler').appendTo('#sp-menu'); $('.sp-mobile-menu').appendTo('#menu'); $('.carousel').carousel({ interval: false });

Powered by Fórum