Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nejde použít jinou šablonu pro vybranou nabídku

03. úno 2015 10:50 #120005
Nastavím si určitou šablonu jako výchozí. U jedné nabídky (butonu) chci použít jinou šablonu. Ve správci nabídek si u příslušného titulku (butonu) vyberu jinou šablonu z dostupných šablon. Ve správci šablon si ještě překontroluji, že přiřazení výchozí šablony a další šablony pro konkrétní nabídku je správně zaškrtnuté.

Přesto všechno si mi u všech nabídek (butonů) opakuje pořád jen ta jedna výchozí šablona. Před 3 dny to fungovalo správně a u vybrané nabídky se mi objevovala vybraná šablona (jiná než ta základní výchozí).

Prosím moc o radu, co se mi za ty 3 dny s tou Joomlou přihodilo. Smazal či přepsal jsem někde něco nevědomky? A co? Již si nevím rady. Nerad bych zvolit brutální řešení, kdy bych znova nainstaloval Joomla (mám poslední verzi 3.3.6), šablony a všechny texty atd. A při každém postupovém kroku bych hned zjišťoval, zda vše funguje správně, abych zjistil momentální chybný obrat.

Prosím, prosím moc o pomoc.

18. úno 2015 13:02 #120269
Odpověď od hancz
Uživatel
Mám podobný problém, a jen doplním a jdu to řešit, jestli se tím prokopu, tak dám vědět.

Joomla 3.3.6

Zatím tedy jen:
1) Mě to dělá hned od začátku (možná jsem já nebo ten co to instaloval klikl někam kam neměl)

2) U jedné šablony ve správci šablon, která se jmenuje nevis - výchozí je červená ikona MASTER (viz příloha jpg) - nejde smazat!
při pokusu o smazání to hlásí

Cannot delete a Gantry Template Master Style


Zduplikovat jde, duplikát si zkopíruje sebou tu ikonu MASTER a pak i tento duplikát nelze smazat.

3) Pokud vyberu jinou šablonu jako Defaultní, tak se sice změní, ale rozhodně se nedá hovořit o podobnosti s náhledem šablony (viz příloha 2 jpg)

Určitě to vyřešíme, tedy jiná cesta není, jen osobně nemám problém s novou instalací, protože jsem na tom žádnou práci neodvedl.




Přílohy:

18. úno 2015 13:49 #120271
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
ad 3: ... "samo se to neudělá" (obsahem se nenaplní, obrázky samy nenaskáčou)

a4joomla.com/free-responsive-joomla-3-x-...ntryside3r-free.html

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: hancz

18. úno 2015 14:04 #120272
Odpověď od hancz
Uživatel
Díky.

Musím se přiznat, že i tato varianta mne napadla, jen jsem byl asi zhýčkaný z jiných redakčních systémů, kde většinou jsou i nějaká demodata.
S Joomlou začínám, takže se omlouvám za nekompetentnost, doučím se, slibuji :)

18. úno 2015 14:49 #120274
Odpověď od Bong
Moderátor
Demodata samozřejmě existují i v Joomle. Jen ste je opomněl při instalaci Joomly nahrát. Jak bylo řečeno "samo se to neudělá". To platí i pro jiné systémy.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: hancz

18. úno 2015 20:29 - 18. úno 2015 20:30 #120283
Odpověď od hancz
Uživatel

edwardo napsal: Nastavím si určitou šablonu jako výchozí. U jedné nabídky (butonu) chci použít jinou šablonu. Ve správci nabídek si u příslušného titulku (butonu) vyberu jinou šablonu z dostupných šablon. Ve správci šablon si ještě překontroluji, že přiřazení výchozí šablony a další šablony pro konkrétní nabídku je správně zaškrtnuté.

Přesto všechno si mi u všech nabídek (butonů) opakuje pořád jen ta jedna výchozí šablona. Před 3 dny to fungovalo správně a u vybrané nabídky se mi objevovala vybraná šablona (jiná než ta základní výchozí).

Prosím moc o radu, co se mi za ty 3 dny s tou Joomlou přihodilo. Smazal či přepsal jsem někde něco nevědomky? A co? Již si nevím rady. Nerad bych zvolit brutální řešení, kdy bych znova nainstaloval Joomla (mám poslední verzi 3.3.6), šablony a všechny texty atd. A při každém postupovém kroku bych hned zjišťoval, zda vše funguje správně, abych zjistil momentální chybný obrat.

Prosím, prosím moc o pomoc.


Teď se mi stalo to co popisuješ, zkus:
Rozšíření > Správce šablon
Tam je seznam šablon a koukni se, jestli má nějaká šablona fajfku ve sloupci Přiřazeno.
Pokud ano, tak klikni na šablonu, pak do záložky Přiřazení nabídky a vše odfajfkuj.

Powered by Fórum