Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace joomly + šablony

26. říj 2014 04:04 #118655
Aktualizace joomly + šablony od Janulka99
Uživatel
Dobrý den,

Jsem v tom nová tak se chci zeptat když budu aktualizovat joomlu musím aktualizovat i šablonu aby vše šlapalo jak má ?

26. říj 2014 05:02 #118656
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Ne nemusíte. ☺

26. říj 2014 10:34 #118658
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

koukám, že někteří ani nespí :)
Aktualizujte ale vše, co se dá. Je to především kvůli bepečnosti. Zejména rozšíření. V admin nabídce Správa - ovládací panel se objeví "Kontroluji rozšíření" a zjistíte, kolik je jich třeba aktualizovat. Nebo také v nabídce Rozšíření - Správce rozšíření - Aktualizace.

26. říj 2014 13:55 #118659
Odpověď od Janulka99
Uživatel
Těď to nechápu to "Kontroluji rozšíření" funguje i na tu šablonu ?

A když teda budu aktualizovat jenom joomlu a né šablonu jak poznám že je někde chyba jestli někde nějaká je nebo se šablona musí aktualizovat jen u některých velkých aktualizací ?


Mě by zajímalo jak to funguje a jak si to mám ověřit.

26. říj 2014 20:40 #118660
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Neaktualizované věci budou fungovat stejně jako dříve. Výjimečně může dojít k nějakým kolizím, řeší se to tu. Aktualizace je třeba kontrolovat. K tomu je z administrativního rozhraní Joomly např. nabídka systém - ovládací panel (u J3 potom vlevo dole údržba) - tam máte tu kontrolu a hlášení. Jesltiže se objeví, že je třeba aktualizovat nějaké rozšíření (často třeba Akeeba...), aktualizujte. Stejná kontrola je i v menu rozšíření - správce rozšíření. Tím se aktualizují rozšíření, mělo by to najít i šablonu. Šablonu lze aktualizovat i ve správci šablon. Kliknete na šablou a dáte "check the latest verion", nebo něco takového. Nebo se podívejte na web dodavatele šablony..
Joomla samotná se kontroluje a aktualizuje v nabídce komponenty - aktualizace Joomla!. Já to kontroluji často, třeba při každém přihlášení do administrace. Občas je dobré kouknout na Joomla.org nebo sem, kde jsou poslední verze Joomly, pak aktualizovat.

Powered by Fórum