Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přidání kotvy do linku článku

20. říj 2014 15:35 #118523
Přidání kotvy do linku článku od Michal Hron
Uživatel
Dobrý den, ahoj,

řeším takový problém s úpravou šablony/kmenových souborů Joomly 3.x. Pro tvorbu stránek jsem si vybral free template Shaper Xeon, který využívá "onepage" layoutu. Problém je, že když otevřete v component area článek, ten se sice otevře, ale dole na stránce. Já potřebuji Joomlu donutit, aby po otevření stránka skákala na titulek článku, tedy asi nejsnadněji pomocí přidání kotvy do URL článku. Kotvu již mám připravenu, jen jsem zatím nenašel metodu (zřejmě javascript - ale jaký a kam?), kterou bych tohoto efektu docílil. Pro lepší představu jsou to stránky domudodomu.cz . Pokud byste dokázali alespoň nasměrovat, předem díky za jakékoli cenné rady. Bohužel ani strejda Google totiž zatím úspěšný nebyl.

20. říj 2014 16:55 #118526
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Stačí tohle www.joomlaportal.cz/forum/31-editor-mosc...i-kotvy-anchor-v-jce
nebo to chcete dovysvětlit?
Musíte prostě v "obsah" najet na danou kategorii článků a nabídnou se Vám kotvy

20. říj 2014 17:10 #118527
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Kotvu asi nedostanete do URL článku, ale musíte ji dát na začátek článku.
Ale je to dost nešikovné řešení, určitě se to dá udělat i jinak, dejte sem správný odkaz na web, ten předchozí nefunguje.

20. říj 2014 22:30 - 20. říj 2014 22:33 #118546
Odpověď od Michal Hron
Uživatel
Pardon, nějak se to ztratilo v překladu. www.zdomudodomu.cz . Nejde mi o použití kotev ve článku, na to bych se neptal. Jde o to, že potřebuji, aby se po otevření článku stránka sama posunula do jeho těla. Nyní když se otevře článek, se stránka opět načte "nahoře" a otevřený článek zůstane dole. Uživatel je tak nucen sescrollovat, což není zrovna elegantní řešení. Už jsem strávil nespočet hodin googlením, všude skončí právě u přidání kotvy do URL článku, ale jediné řešení nefungovalo. Zkouším to tedy zde. Jinak než přidáním #kotva na konec URL to zřejmě vyřešit nelze... Jak říkám, kotvu mám připravenu (vyzkoušet můžete sami přidáním "#starttext" za url), jen potřebuji najít způsob, jak to automaticky dostat za url každého (i budoucího) článku. Pokud vás samozřejmě napadne jiné řešení, jsem jedno velké ucho. Díky!

20. říj 2014 23:06 #118556
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Teď jsem to pochopil, ale řešením si nejsem jist.
Nikdy jsem to zatím nezkoušel, ale nepomohl by "přepis URL"?

21. říj 2014 08:50 #118568
Odpověď od Michal Hron
Uživatel
Pokud mate na mysli htaccess, takto to resit nelze. Jak rikam, vsude se zminuji o pridani kotvy, mluvi o uprave souboru v mod_content, ale i kdyz tak ucinim, nefunguje to. Javascript je pomerne elegantni reseni, jenze ne a ne docilit pozadovaneho efektu.

Powered by Fórum