Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přepsání šablony při updatu

08. led 2014 14:24 #113638
Přepsání šablony při updatu od Lukáš Čermák
Začátečník
Dobrý den,

používám šablonu ze základní verze joomly, ale pokud bych aktualizoval verzi joomly, tak se mi šablona přemaže.

můžete mi prosím říct, jaké soubory přepsat, aby se mi při updatu šablona nezměnila. Myslím tím jak index tak css atd..

Stačí pouze přepsat název složky a xml soubor? Nebo je toho daleko více, co se musí udělat?

Děkuji, cermy

08. led 2014 15:40 - 08. led 2014 15:42 #113642
Odpověď od Bong
Moderátor
Šablony se nacházejí ve složce templates. To, že budete kontrolovat kopírování souborů aktualizace nic neřeší. Vytvořte si kopii šablony a používejte tuto. Aktualizace nechte tak, jak jsou, respektive používejte automatické..

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. led 2014 16:15 #113643
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
Já jsem to asi špatně popsal. Já nechci nic kontrolovat a automatickou aktualizaci určitě chci ponechat. Jenom jsem právě myslel, že místo kopie přepíšu přímo v templates název používané šablony například na "moje_sablona" a poté při aktualizaci se v ní nic nezmění.

Takže mám původní ponechat a udělat ještě kopii, kterou si pojmenuju podle sebe? To ale stejně bude potřeba změnit některé soubory uvnitř ne? jako templates/moje_sablona/templateDetails.xml

08. led 2014 17:37 - 08. led 2014 17:41 #113651
Odpověď od Bong
Moderátor
Máte Joomlu 3.2x a to je trochu jiné než v předchozích verzích.

Přejděte do Komponenty >> Správce šablon >> Šablony a tam ve Správce šablony: Šablony klikněte u vaší šablony na ...podrobnosti a soubory a následně klikněte na tlačítko Vytvořit kopii šablony. Zadejte název šablony dle libosti a uložte. Vraťte se zpět do Správce šablony: Varianty šablon, najděte vámi nově vytvořenou kopii šablony a nastavte ji jako výchozí pro frontend.

To je celé. Nikde nic nepřejmenovávejte, neupravujte, nechte to na Joomle. Nadále si budete upravovat svoji vlastní kopii (kopie souborů se vytvoří automaticky) a aktualizace vás pak nemusí zajímat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. led 2014 07:37 #113660
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
Díky moc za pomoc, skvělé vysvětlení. ;)

S pozdravem, Cermy

Powered by Fórum