Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nelze najít soubor XML nastavení

03. zář 2013 08:48 #110624
Nelze najít soubor XML nastavení od Martin Formánek
Uživatel
Mám čerstvou instalaci Joomla 3.1.5
při pokusu o instalaci šablony ze zip se mi po nahrání objeví:
Upozornění
JInstaller: :Instalace: Nelze najít soubor XML nastavení
a šablona se nenainstaluje.
Nevíte v čem je problém?
Díky za radu.

03. zář 2013 09:21 - 03. zář 2013 09:21 #110627
Odpověď od Cony
Moderátor
Máte opravdu správnou instalačku? Je to instalačka Pro Joomlu 3? Máte všechny potřebné cesty zapisovatelné? Zkoušel jste jiné způsoby instalace (z adresáře)? Zkoušel jste archiv přebalit do jiného formátu (tar.gz)?

03. zář 2013 11:13 #110633
Odpověď od Martin Formánek
Uživatel
Zatím jsem zkoušel i jinou šablonu, tam problém nebyl. Na joomla.org jsem našel, že by to mohl být problém s kompatibilitou, ale měla by to být šablona pro 3.x tak nevím. ZAtím zkusím tu jinou a uvidíme. Každopádně díky za snahu!!!

23. zář 2013 20:49 #111315
Odpověď od Jan Paukert
Uživatel
S touto hláškou jsem se také už několikrát trápil a vždy šlo o chybu v XML, ne o to, že by tam XML soubor vůbec nebyl. Buď tam nebylo něco,co instalátor potřebuje, nebo jsem třeba použil český znak, ale soubor nebyl uložen s kódováním utf-8, nebo (a to většinou) tam byla syntaktická chyba, příklad: přepisoval jsem starší xml pod Joomla 3 a změnil jsem v definici souborů skupinu na <folder> místo vypisování všech přes <filename>, ale zapomněl jsem tag stejně uzavřít, takže jsem tam měl <folder> ... </filename>. A to způsobilo přesně zmíněnou hlášku, instalátor bohužel neřekne nic chytřejšího. Může to ale být v podstatě jakákoliv podobná chyba v XML.
Doporoučuji tedy pečlivě zkontrolovat obsah templateDetails.xml (nebo adekvátního definičního souboru).

Powered by Fórum