Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3.0 je tu!

28. zář 2012 08:52 #98129
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Ahoj. Já vám nevím, ale jde z těch nových a nových verzí strach. Nejde ani o to, že si člověk musí pomalu jednou za rok ošahat novou verzi joomly, ale kdo to má pořád upgradovat? Je mi jasné, že webmasteři co dělají weby na živnost a mají jich desítky asi nebudou všechny klienty vždy upgradovat, ale pár VIP stránek v portfoliu se vždy najde, které stojí zato "poposunout"

Jaké by to bylo krásné, kdyby jedna LTS verze vydržela aspoň 10 let :)

28. zář 2012 13:33 - 28. zář 2012 13:34 #98147
Odpověď od AiRi
Uživatel

ma®vays napsal: Jaké by to bylo krásné, kdyby jedna LTS verze vydržela aspoň 10 let :)


Z dlouhodobého hlediska je lepší aby vycházeli nové verze častěji. Hlavně bude záležet na rychlosti opravování chyb v jednotlivých podporovaných verzích a zpětné kontability různých doplňků pro Joomlu.

Jsem rád že do Joomly 3 přidaly podporu databáze PostgreSQL .

28. zář 2012 14:49 #98149
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
U Wp vychazi nove verze pomerne casto a neustale se da krasne upgradovat stavajici verze. Zadny kraviny jako vymysli joomla nedelaji. To je obrovska vyhoda WP. U joomly jsou po tech genialnich upgradech nefunkcni rozsireni apod. U WP jich je par taky, ale ne zdaleka tolik. Jeste se u Joomly drzim, ale jak dlouho, to nedovedu odhadnout. Tento zmateny a roztristeny vyvoj nekolika verzi zaroven, mne nesedi ani trochu. Navic kdyz tyto verze na sebe ani nejdou jendoduse upgradovat a co je nejhorsi, ze se joomla ani neobtezuje udelat migracni nastroj a nechava to na 3. stranach, pritom je slibuji jak mali kluci a skutky zatim pokazdy utekly.

28. zář 2012 15:05 #98150
Odpověď od Bong
Moderátor
Znovu opakuji, na přechod z J2.5 na J3.0 nepotřebujete žádný migrační nástroj. Tento trend trvá již od J1.6.
Po změně číslování jsou verze končící nulou určeny spíše pro testování a vývoj nových funkcí, tedy nejsou pro vás, ale "na hraní". Vás zajímají verze končící pětkou, máte tedy rok času.

To ovšem neznamená, že mě na současném způsobu číslování a změn spousta věcí neštve.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. zář 2012 22:38 #98177
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
ono ani tak nejde o jednoduchy upgrade joomly samotne (to by melo byt samozrejmosti), ale o problem nefunkcnosti rozsireni (sice to neni problem joomlateamu, ale mel by jej proaktivne resit napr tim, ze api bude dlouhodobe udrzitelne a ne ze budou tvurci komponent muset sva dilka porad prepisovat, ze H13)

takze at si klidne vychazi joomla co 14 dni, ale at nemeni jadro, ale jen jej vylepsuji

Joomla! pro každého

28. zář 2012 22:59 #98182
Odpověď od petr
Uživatel
Tak sem zase přijdu jednou po delší době a ona už je joomla! 3.0 a návštěvníků místo 360 je tu přes 1000. Gratuluji
Jinak já ještě jsem stále na 1.5 a asi tomu tak ještě dlouho bude. Nejsou totiž peníze na migraci, ale to je jiný příběh.

No a v čem, že je lepší 3.0?

Jsem člověk, který neumí vše.Ale je ochoten se ledasčemu naučit :)

Powered by Fórum