Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3.0 je tu!

27. zář 2012 11:08 #98055
Joomla 3.0 je tu! od Bart
Moderátor
Ahoj,

dnes, jak bylo slíbeno, byla vydána Joomla! 3.0 ve stabilní verzi. Ke stažení možno zde: joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?ac...&frs_package_id=6508
Informace o této události zatím na Joomla.org není zveřejněna, počítám, že tak bude učiněno ještě dnes - dodatečně.

Obrázek o tom, jak Joomla 3.0 vypadá, si můžete udělat v článku: Ukázka Joomly 3.0 .

27. zář 2012 12:51 #98070
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jak to bude s upgradem z 2.5? Vi se to uz? Zamerne nepisu s migraci, protoze doufam, ze ta se nebude muset delat.

27. zář 2012 13:13 #98073
Odpověď od Cony
Moderátor
No když se podíváte na výše uvedený odkaz, je tak jakýsi update package, tak snad...
Zkoušel jsem v 2.5.7 přepnout aktualizace na Short Time Support Server, ale to nefunguje, XML s aktualizačními informacemi na Joomla.org jaksi chybí...

27. zář 2012 13:24 #98077
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak oprava, na jednom serveru jsem nastavil aktualizační server na testování a upgrade na 3.0.0 se mi nabídl, bohužel ale neotestuji, jelikož tam mám jen PHP 5.2

27. zář 2012 13:47 - 27. zář 2012 13:47 #98082
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja to prave moc nechci zkouset - nemam moc kde. Ja chtel joomle dat jednu z poslednich sanci, protoze mne vadi jejich nesplnene sliby a problemy s migracema. Pokud se bude opakovat situace z predchozich verzi, kdy neudelali nic z toho, co slibovali. Tak s tim asi fakt seknu a prejdu konecne na ten WP.
Tak jsem chtel vedet predem, na co se zase pripravovat.

Nejsem progamator, ale nedovedu pochopit, proc maji v joomle uz tolik verzi a tolik let takovy problem udelat postupny upgrade nebo nejaky balicek, kterej to umi a misto toho delaji uplne nesmyslne verze, ktery na sebe vubec nicim nenavazuji. Uz nekolik let takto aktualizuju zkusebni WP a neni s tim absolutne zadny problem.

27. zář 2012 13:52 #98084
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud nejste programátor, přechod na WP bych hodně zvážil :-)
Dostat do WP podobné funkčnosti jako do Joomly (vlastní menu, eshop atd.) je nepoměrně složitější než v Joomle.
I Šablony ve WP jsou daleko více o programování než v Joomle. WP je prostě blog, na ten je skvělý, aale zkoušet na něm postavit třeba eshop mi přijde trošku nesmyslné...

Powered by Fórum