Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart - propojení s Pohodou

18. led 2023 08:08 #147700
Virtuemart - propojení s Pohodou od marvays
Uživatel
Ahoj. Klient má Virtuemart a komponentu B2syns od Artio. Budeme řešit propojení s pohodou. Propojení se nebude týkat žit k příjmu objednávek a následnému vystavování faktur. Mám pár dotazů k principu fungování a poprosil bych zkušenější kolegy, kteří s tím mají už praxi, aby mi odpovědě
  1. Chápu správně, že systém funguje tak, že Pohoda si stahuje nové objednávky skrz xml feed na adrese webu (podobně jako heureka sml feed se zbožím)?
  2. Jaký interval přenosu objednávek je ideální?
  3. Jak řešíte situaci, aby se dalo fakturovat kdykoli? Protože pro příjem objednávek do pohody musím mít zapnutou aplikaci pohoda na zapnutém PC. Pak se mohou data synchronizovat s mPohoda a kdokoli s přístupem může kdykoli v pohodě dělat změny. Co když ale chci doma spravovat objednávky a fakturovat v neděli? To musím na firmu do kanceláře a zapnout komp a rozjet pohodu, aby se mi natáhly objednávky? Právě z toho důvodu klient 10 let používal VM Invoice od Artio, aby mohl kdykoli řešit objednávky. Narazili jsme ale na problém, protože nová účetní chce importovat faktury do pohody a to B2syns neumí... leda by se upravila, protože ve VM není uloženo číslo faktury.
Osobně si myslím, že bod 3 je problém, který bude pro klienta a teoreticky kohokoli, kdo požaduje aktivní přístup, neřešitelný.

18. led 2023 09:51 #147701
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
1. Ne, to je jen jedna, ta nejjednodušší metoda
2. Záleží na klientovi, běžně stačí 1x za hodinu
3. Multilicencí nebo proxy a teamviewer

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: marvays

Powered by Fórum