Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Upgrade jDownloads 3.2 na 3.9

18. říj 2022 16:49 - 18. říj 2022 16:59 #147107
Upgrade jDownloads 3.2 na 3.9 od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
na svém webu mám Joomla 3.10.11 a používám komponentu jDownloads 3.2.63.
Můj poskytovatel hostingu přešel z PHP 7.4 na PHP 8. S tímto přechodem mi přestala fungovat komponenta jDownloads.
Rozhodl jsem se tedy přejít na verzi 3.9.8.4. Nejprve jsem nainstaloval verzi jDownloads 3.2.69, což proběhlo bez problémů.
Poté jsem nainstaloval verzi 3.9.8.4 ve dvou krocích podle návodu na  www.jdownloads.net/documentation-for-v3-...downloads-3-2-to-3-9

Instalace proběhla úspěšně, nicméně se mi zobrazily varování a jDownloads nejde spustit.
Obrázek č. 1 ukazuje varování , která se objevila ihned po instalaci aktualizace.
Obrázek č. 2 zobrazuje hlášky, které se zobrazí, pokud v administraci kliknu na komponentu jDownloads.

Web:  web.natur.cuni.cz/mapcol/temap/mucha

Nemáte někdo nápad, jak komponentu jDownloads opět zprovoznit?

Děkuji.

Miroslav Čábelka 
 
Přílohy:

18. říj 2022 19:58 #147108
Odpověď od Cony
Moderátor
Při instalaci (resp. aktualizaci) něco selhalo, nenašel se manifest a nespustila se aktualizace databáze. Teď máte databázi pro starou verzi a komponentu novou. Teoreticky by mohlo pomoci
- v Joomle spustit kontrolu struktury databáze (Ve správci rozšíření v levém menu "Databáze") - nejsem si teď ale jist, jestli už Joomla 3 zde umí zpracovat rozšíření nebo je to až funkce Jomly 4
- pokud by to nepomohlo, zkuste nainstalovat znovu starou verzi a znovu jí aktualizovat (možná by mohlo stačit jen znovu instalovat novou verzi)
- pokud ani to nepomůže, budete muset aktualizovat databázi ručně. V instalačním balíčku budou sql soubory obsahující změny databáze, použít tedy ty soubory, které mají verzi větší, než byla stará verze.

No a nebo se poptat přímo na fóru výrobce.

Powered by Fórum