Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE 2.9.29 update

20. zář 2022 22:09 #146978
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Ano, přesně to jsem udělal a nic se nestalo. :-(
Nicméně dostal jsem radu od správce serveru, kdy podle logu web havaruje zde:[Mon Sep 19 13:44:21.626457 2022] [php:error] [pid 8928] [client ....] PHP Fatal error:  Array and string offset access syntax with curly braces is no longer supported in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/atlas/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 143Na řádku 143 uvedeného souboru jsem nahradil složené závorky kolem indexu pole hranatými. 

Nyní se již dostanu do administrátorského rozhraní. Web jako takový stále nefunguje, ale jeho část se již zobrazuje.

Jaký myslíte, že bych měl nyní postupovat? Zkusit najít, který modul nebo plugin není kompatibilní s PHP 8 a ten zkusit odinstalovat?

Díky.

20. zář 2022 22:57 #146979
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli jde v administraci zobrazit pluginy a vypnout je, můžete to zkusit. Začal bych tím JCE.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. zář 2022 01:23 #146981
Odpověď od Cony
Moderátor
Nemáte Joomlu 3.10.11, nebo jí máte nějak špatně aktualizovanou. V této verzi totiž soubor /libraries/joomla/filesystem/path.php vůbec není a nemá být, tento soubor se už hezkých pár verzí zpět přesunul do jiného umístění a kód který jste opravil v něm už nemá být.
Schválně jsem vyzkoušel Joomlu 3.10.11 u sebe na lokále na PHP 8.0 a funguje bez problémů (tam je to samozřejmě odvislé od použitých rozšíření). Až PHP 8.1 začlo hlásit nějaké deprecated chyby, ale po stažení hlášení chyb na minimum funguje i tam.
Tzn. začal bych tím, že si spravíte Joomlu 3. Ideálně stáhnout na lokál, spustit na PHP 7.4, vše zaktualizovat, přeinstalovat soubory jádra, případně porovnat s instalačním archivem a smazat co tam být nemá. Pak zkuste na lokále přepnout na PHP 8, a řešte chyby konkrétních modulů / pluginů, popř. migraci na Joomlu 4.
Poděkovali: Miroslav Čábelka

21. zář 2022 13:09 - 21. zář 2022 13:23 #146984
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
tak se mi web podařilo znovu zprovoznit. 
Podle vašich rad jsem zkontroloval pluginy. Zjistil jsem, že pluginy Allvideos a System-Headtag nebyly kompatibilní s PHP 8.

Děkuji všem za rady a pomoc. 

21. zář 2022 23:10 #146986
Odpověď od Cony
Moderátor
Allvideos mi na PHP 8 funguje (i když pravda autor v popisu zmiňuje jen PHP 5 a 7), navíc to není systémový plugin, ale obsahový, tzn. nedokázal by narušit přístup do konfigurace, tomu bych dal ještě šanci :)

Powered by Fórum