Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Odinštalovanie jazyka

02. led 2022 13:15 #145426
Odinštalovanie jazyka od Kraki
Začátečník
Vitajte!
Web mám jednojazyčný a mám nastavený ako predvolený jazyk slovenčinu, administráciu aj web.
Nainštaloval som si plugin JoomBall Cookies. Všetko funguje ako má. Urobil som si preklad do Slovenčiny prekladom anglických ini súborov, ktorý som zapísal pod správny adresár sk-SK.
Môj preklad v plugine mi nenabehol.
Skúsil som nainštalovať na stránku jazyk španielčinu (administrácia aj web) a som ho aj nastavil ako default. Ani tak sa mi plugin nezobrazil v španielčine. Web aj administráciu som prepol späť do slovenčiny. Odinštaloval som plugin JoomBall Cookies.
Chcel som cez Rozšírenia - spravovať odinštalovať španielsky jazyk. Vyhodí mi hlášku:
"Rozšírenie Spanish (español) je súčasťou balíka, ktorý neumožňuje odinštalovanie individuálnych rozšírení."
V Rozšíreniach - Jazyky - Nainštalované sa mi španielsky jazyk nezobrazuje. Skúšal som to aj naopak, teda najprv som chcel odinštalovať jazyk a potom plugin. Plugin sa odinštalovať dá, jazyk mi vždy skončí tou chybovou hláškou. Prešiel som všetkých užívateľov, všetci majú prednastavený jazyk slovenčinu.
Neviete mi poradiť ako zistím, ktorý balík mi to blokuje?

02. led 2022 14:35 #145427
Odpověď od Cony
Moderátor
Překlady pluginů musí být v podadresáři administrator.

Jazyk se vždy instaluje balíčkem, je třeba odinstalovat balíček toho jazyku, ne individuální rozšíření jazyku.

02. led 2022 15:18 - 02. led 2022 17:52 #145428
Odpověď od Bong
Moderátor
JoomBall - Cookies není plugin, jedná se o jednoduchý modul (možná by stálo za to poohlédnout se po jiném řešení).

Funkční slovenštinu si můžete stáhnout na www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/169-jbcookies (už je tam dlouho, ale někdo ji zapomněl zveřejnit :-) )

Jazyky pro Joomla nainstalujete a přeinstalujete v Rozšíření - Jazyky - Nainstalované, tlačítko Instalace jazyků.
Odinstalovat jej lze pouze v Rozšíření - Spravovat - Spravovat a to nejlépe jako celý balíček.

Odinstalaci si blokujete vy sám, nelze odinstalovat jazyk Joomly, který je nastaven jako výchozí...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. led 2022 15:56 - 02. led 2022 15:58 #145430
Odpověď od Kraki
Začátečník

JoomBall - Cookies není plugin

Áno, viem, zle som sa vyjadril. Je to modul

Jazyky pro Joomla nainstalujete a přeinstalujete v Rozšíření - Jazyky - Nainstalované, tlačítko Instalace jazyků.Odinstalovat jej lze pouze v Rozšíření - Spravovat - Spravovat a to nejlépe jako celý balíček.

Presne toto som urobil a vyhodilo mi to chybovú hlášku.

Odinstalaci si blokujete vy sám, nelze odinstalovat jazyk Joomly, který je nastaven jako výchozí...

Španielsky jazyk nemám nainštalovaný. A ako Default mám slovenčinu.

Ani v položke Jazyk obsahu nemám španielčinu.

V položke Rozšírenia - Spravovať - Inštalácia jazykov mi ponúka španielčinu na inštalovanie.
A je to úplne jedno, či ju mám v Rozšírenia - Spravovať zapnutú alebo vypnutú. Skúšal som aj tak, aj tak.
Přílohy:

02. led 2022 16:23 - 02. led 2022 16:24 #145431
Odpověď od Bong
Moderátor
V Rozšíření - Jazyky - Nainstalované, tlačítko Instalace jazyků najděte španělštinu a nainstalujte ji.

V Rozšíření - Jazyky - Nainstalované si zkontrolujte, zda nemáte nastavenou španělštinu jako výchozí. Zkontrolujte administraci i veřejnou část (rozbalovací seznam). Případně nastavte slovenštinu, znovu jako výchozí (i když se vám zdá, že je).

V Rozšíření - Spravovat - Spravovat vyhledejte "spanish" označte pouze celý balíček a odinstalujte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. led 2022 18:52 - 03. led 2022 19:00 #145445
Odpověď od Kraki
Začátečník
Ďakujem Bong!
Pri spravovaní som si pri vyhľadávaní filtroval cez Vyhľadávacie nástroje - Vyberte typ. Ja som si vybral Jazyk a preto som nevidel balíček.
Do políčka Hľadať som napísal slovo Spanish a španielsky balíček som už videl.
Balíček som označil na odinštalovanie a bez problémov sa odinštaloval.
Ináč je to zvláštne, že jazyk pre Webovú stránku nepatrí pod kategóriu Jazyk, ale pod kategóriu Balíček.
Každý jazyk tam má tri položky napr. Slovenčina:
1. Slovak (sk-SK) - Webová stránka - Jazyk
2. Slovak (sk-SK) - Administrátor - Jazyk
3. Slovak (sk-SK) Language Pack - Webová stránka - Balíček
Prakticky mi to hovoril aj Cony hneď na začiatku. :) :)

Powered by Fórum