Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Video k produktům Virtuemart

18. lis 2021 12:14 - 18. lis 2021 17:21 #145178
Odpověď od H13
Admin
Apeluji na všechny. Toto fórum slouží hlavně lidem typu amatér, začátečník, nováček, atd. Ať se vám zdá otázka jakkoliv amatérská, nebo špatně položená, nebo s nedostatkem informací, pak:


A ) CHCETE-LI ODPOVĚDĚT - zeptejte se na více detailů, pokud vám otázka není zcela jasná, nebo nemáte-li dostatek informací k řešení.

B ) NECHCETE-LI ODPOVĚDĚT - prostě tuto otázku ignorujte. Jestli se vám otázka zdá nevhodná, můžete ji nahlásit moderátorům.

Pokud existuje poptávka (otázka) a nabídka (odpověď), pak je vše OK a nemá smysl otázku nějak rozporovat. Pokud je otázka nevhodná, nemá dostatek detailů, apod. tak "neviditelná ruka trhu" se sama postará o to, jestli otázka bude zodpovězena - jestli se najde někdo, kdo bude chtít odpovědět, případně otázku zkoumat a ptát se na více detailů.

Pokud někdo chce učit lidi, jak se lépe zeptat ("Měl by jsi přidat více detailů", "měl by jsi napsat jakou chybovou zprávu to zobrazuje", "měl by jsi vložit screenshot", atd.), pak by bylo dobré to psat slušně a vlídně.

Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. lis 2021 12:50 - 18. lis 2021 12:53 #145179
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Pokud někdo chce učit lidi, jak se lépe zeptat


Furt ten Ruda :)
Tož to já budu rád dělat to jinak, ale když někdo zkouší flignu "Nemohu najít nic, co by umožnilo přidávat videa k produktům Virtuemart." a přitom první odkaz na google to řeší, tak se mi nahrne krev do hlavy a je to :D

Nicméně to nic nemění na tom, že není třeba žádný plugin, jen prostá základní znalost vkládání videa z youtube do HTML kódu.
Kecy a tanečky kolem, jakkoli se někoho dotýkají, jsou zbytečné (z obou stran).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. lis 2021 13:37 #145180
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
No tak to jsem nemyslela, že tu bude tolik odpovědí, za což děkuji. Ale ani jedna mi bohužel nepomohla. Kdybych byla kovaná programátorka, tak se tu neptám. Mě je 65 let a jsem pyšná na to, že umím dělat stránky, zprovoznit placené členské sekce a zprovoznit eshop na Joomle nebo si plně počeštit jakoukoliv komponentu. Ale jsou věci, které prostě nevím a ani je nějak nemohu nikde najít. Tak jsem se dovolila zeptat.

Do článků dám video asi deseti způsoby, ovšem v popisu zboží ani jeden nefunguje.

Chtěla jsem poradit jestli znáte něco konkrétního co opravdu funguje a prostě to jen nainstaluji. Kódy mi nic neříkají, ani hledání nějakých konfliktů, jak se tu píše. Vůbec nevím, o čem je řeč. Já zas umím jiné věci, které někdo neumí a ráda těm lidem poradím a nejsem k nim ironická, žkdyž něco nevědí.
Také, že si mám prostudovat html je dobrá rada, ale nějak mi nepomohla. Prostudovala všechno možné, ale opravdu marně.
Zkusila jsem to proto i tady.

Ale nakonec se úspěch dostavil, přeci jen jsem něco našla a bylo to speciálně pro Virtuemart.
Přesto všem děkuji za snahu, i Rudovi.
Poděkovali: Rudolf

18. lis 2021 14:21 #145181
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Děkuji za vysvětlení :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. lis 2021 16:29 - 18. lis 2021 16:34 #145182
Odpověď od Linelabcz
Admin

Nataša Řezníčková napsal:
Do článků dám video asi deseti způsoby, ovšem v popisu zboží ani jeden nefunguje.


Používáte Joomla pluginy
pro vkládání videa do článku?


Jedná se o video z Youtube, nebo jiné služby?
Nezapomeňte na responzivitu videa viz
Code:
<div class="videoWrapper"> <!-- Copy & Pasted from YouTube --> <iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/n_dZNLr2cME?rel=0&hd=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> </div>
Code:
.videoWrapper { position: relative; padding-bottom: 56.25%; /* 16:9 */ height: 0; } .videoWrapper iframe { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

Příklad: www.linelab.org/tutorials
Přílohy:

Powered by Fórum