Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotobanka

27. srp 2021 16:07 #144731
Fotobanka od David Korda
Uživatel
Asi jsem Lama, nebo nevím co chci, b je správně hledám řešení pro vybudování funkční fotobanky.
Zhruba co chci aby uměla, skoro to vypadá na požadavek vývoje docela zásadní komponenty do některé galerie.
Požadavky:
Zobrazení a vyhledávání v IPCT datech snímků, vyhledávání podle klíčových slov, textových řetězců v popiscích, titulcích snímků
Na základě údajů v IPCT omezení prodeje dle požadované licence, podle nastavené licence.
Automatizovaný on-line prodej prostřednictvím platební brány
Možnost individuálního prodeje snímku na základě osobního ujednání avšak stále prostřednictvím platební brány
Prodej fotografií celé galerie (kategorie) vcelku za nastavenou paušální cenu
Zobrazení vybraných údajů IPCT dat v detailu snímku, dle kategorie uživatele.
A pokud by jako bonus zapisovala copyright do prodaných snímků …
Je mi jasné, že tohle poskládat z publikovaných komponent je témeř nemožné, takže jsem ochoten zafinancovat do 20kKč ze svého, sice se nedomnívám že se mi tahle investice vrátí, ale kdo ví …
Pochopitelně jsem ochoten se podílet na alfa i beta testování a nést náklady na tento provoz. Obráceně očekávám nějakou korunu zpět pokud by se komponenta chytla a začala se prodávat jakou placené rozšíření.
Děkuji David Korda

27. srp 2021 18:14 #144732
Odpověď od Cony
Moderátor
No spíš je to jakási kombinace subscription a shop komponenty, tak spíš bych to viděl na rozšíření něčeho takového, nejspíš ale komplet vývoj na míru. To zobrazení galerie na tom bude asi to nejjednodušší.
Na zamyšlení
- kde se budou obrázky ve fotobance brát? Autoři sami přidávají? Pak přibývá jakýsi multivendor, nutnost vyplácení provizí apod.
- IPTC data - data se budou muset extrahovat při importu fotek do databáze, aby je bylo možné prohledávat. Budou ale vždy v pořádku? Umí každý fotograf data správně doplnit? Spíš by se asi data měla předvyplnit, a nabídnout k editaci.
- copyright - budete prodávat fotky a ještě do nich doplňovat copyright? Copyright je asi ten nejmenší problém, jen nechápu ten byznys plán...

Obecně myslím, že 20 tisíc na toto stačit rozhodně nebude, navíc je to poměrně velká specialita u které nelze očekávat nějaké velké prodeje případně hotového řešení, ale možná se mýlím...

27. srp 2021 21:08 #144737
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Davide jestli na to máte 20k ze svého a myslíte si, že za to děláte funkční výdělečnou fotobanku, tak Vám držím palce :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. srp 2021 22:27 #144738
Odpověď od Cufe
Admin
Jsem rád, že chcete dojít do vytyčeného cíle pomocí redakčního systému Joomla!. Mám jen 1 poznámku - pokud chcete řešení na klíč, přidejte do rozpočtu ještě jednu nulu navíc. Osobně si myslím, že řešení vidíte velmi jednoduše, realita je však odlišná. Fotobanky (komerční) jsou robustní systémy, které stojí nemalé peníze nejen po stránce programátorské.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

27. srp 2021 23:24 #144739
Odpověď od David Korda
Uživatel
Primárně jde o komponentu, kterou hodlám využívat pro sebe, tudíž IPCT data budu zadávat sám, myšlenka na editaci tomu rozumím, v momentě kdy do systému vstoupí další autor.
Do jisté míry jde o specializované řešení, ve světe fotek se setkávám s mnoha weby, které mají potenciál prodeje ale není pro tyhle důvody dořešené

28. srp 2021 07:15 #144740
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Primárně jde o komponentu, kterou hodlám využívat pro sebe

Obráceně očekávám nějakou korunu zpět pokud by se komponenta chytla a začala se prodávat jakou placené rozšíření.


1. Jen analýza a plán práce bude za 20k
Pokud si myslíte, že si to naplánujete diskusí zde, tak se velmi mýlíte (ale na to si přijdete časem sám, počkáme).

2. Díky Cufe, ano, v základu bych přihodil jednu nulu navíc na programové práce. Současně pokud platí ty protichůdné "očekávám" a "jen pro sebe" tak dalších asi 200-400k na provoz serverů a dalších asi 200-400k na reklamu, optimalizaci...
A to jsme v nižších cenových hladinách.

Pak se můžeme bavit reálně o nějaké fotobance, která bude mít prodejní smysl.

Vše ostatní jsou hračičky, na které se chytnou jen lidi s představou 20k za projekt == ekonomický nesmysl.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum