Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Co používáte na SEF,SEO

30. čvn 2021 10:11 #144536
Co používáte na SEF,SEO od xunil
Zkušený uživatel
Zdravím, co používáte na SEF a SEO?
sh404SEF
Artio Joomsef
Mělo by to obsahovat i VM.
Se dívám, že Artio už na tom moc nepracuje a mám ten pocit že vývoj tam ustrnul.
Joomla jako taková nic moc pro SEF.

30. čvn 2021 13:44 - 30. čvn 2021 13:50 #144537
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

používám výchozí SEF Joomly.


Mimochodem, zatím mě ještě nikdo nepředložil důkazy, že by snad přátelské URL mělo nějaký významný dopad na SEO (dokonce ani nejvýzamnější hráči přátelské URL nepoužívají - viz vyhledávání na Google: www .google .com/search?client=firefox-b-d&q=phoca+cart).

Podobným tématem jsou i čísla v URL. Zatím mi ještě nikdo nepředložil nějaký argument, proč nemít čísla v URL, znám jen dva protiargumenty (tedy výhody hovořící pro čísla v URL):

- stránka je dostupná i při zaindexované chybě u aliasu - ve vyhledávačích
- přístup přes čísla je vždy rychlejší než přes řetězce - tedy rychlejší načtení stránky - lepší SEO - viz: www.phoca.cz/blog/1122-use-ids-in-links-it-is-better-for-seo (samozřejmě nemluvíme o krátké zapamatovatelné adrese jako je např: www .stranka .neco/kontakt )

Každopádně mi příjde výchozí SEF v Joomle OK (a to i nehledě na to, co jsem napsal, protože i ve výchozím SEF se dají např. čísla v URL nepoužívat).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. čvn 2021 16:58 #144539
Odpověď od Cony
Moderátor
Na SEF čistě jen Joomlu. Dobře navržená struktura menu mi zatím vždy stačila, naopak s nástroji typu Artio, sh404 apod. mám spíš negativní zkušenosti (velká zátěž serveru / databáze, těžko hledatelné chyby při vzniku duplicit atd...).

Souhlasím s tím, že ID v URL je spíše výhoda než nevýhoda, ID jsou navíc oddělen pomlčkou, což vyhledávače považují za mezeru, nekazí tedy případná klíčová slova v URL.

Na zlepšení SEO používám plugin n3t META , který umí generovat META popisy z obsahu článků (pokud nejsou vyplněné) a doplňovat tagy pro Facebook (opengraph) a Twitter. Joomla pro toto bohužel nemá žádnou rozumnou nativní podporu, těch rozšíření toto řešících je tedy mnoho, každé funguje po svém a každé podporuje jiné komponenty.

Tohle v Joomle prostě opravdu chybí, aby si každá komponenta řekla systému sama jaké obrázky použít pro facebook, jaké pro twitter, jaký popis apod...

30. čvn 2021 20:55 #144541
Odpověď od Linelabcz
Admin

xunil napsal: Zdravím, co používáte na SEF a SEO?
Mělo by to obsahovat i VM.


Podle čeho soudíte, že Joomla SEF nic moc?
Co se týče VM, JoomSEF a spol. má snad jednu významěnší výhodu v podobě url adres example.com/nazev-produktu (stejný produkt ve více kategoriích), což ale ve VM řešíte kanonickou url bez dalších SEF rozšíření.

02. čvc 2021 14:18 #144545
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

H13 napsal: Ahoj,

používám výchozí SEF Joomly.


Mimochodem, zatím mě ještě nikdo nepředložil důkazy, že by snad přátelské URL mělo nějaký významný dopad na SEO (dokonce ani nejvýzamnější hráči přátelské URL nepoužívají - viz vyhledávání na Google: www .google .com/search?client=firefox-b-d&q=phoca+cart).

Podobným tématem jsou i čísla v URL. Zatím mi ještě nikdo nepředložil nějaký argument, proč nemít čísla v URL, znám jen dva protiargumenty (tedy výhody hovořící pro čísla v URL):

- stránka je dostupná i při zaindexované chybě u aliasu - ve vyhledávačích
- přístup přes čísla je vždy rychlejší než přes řetězce - tedy rychlejší načtení stránky - lepší SEO - viz: www.phoca.cz/blog/1122-use-ids-in-links-it-is-better-for-seo (samozřejmě nemluvíme o krátké zapamatovatelné adrese jako je např: www .stranka .neco/kontakt )

Každopádně mi příjde výchozí SEF v Joomle OK (a to i nehledě na to, co jsem napsal, protože i ve výchozím SEF se dají např. čísla v URL nepoužívat).


Ohledně SEF pro Google to bude asi ok. Většinou kdo to chce je majitel stránek, proč? protože to tak mají "všichni".
Nicméně to není žádný argument.


Obecně:
Artio nabízí přehled a správu na jednom místě. Nicméně podpora funguje "máme toho hodně".

02. čvc 2021 14:58 #144547
Odpověď od H13
Admin
Pokud to chce majitel stránek, pak je to velmi jednoduché. Stačí vypsat seznam rozšíření a jejich cen a ať si vybere. Když je majitel stránek ochoten zaplatit, proč ne. Pokud by zákazník v lakovně aut trval na tom, že chce své modré auto nechat přelakovat na modrou, tak se prostě nedá nic dělat. Náš zákazník, náš pán :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum