Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dôležité oznamy na úvodnej stránke webu

08. čvn 2021 07:53 #144457
Ahojte,

všetkých Vás pozdravujem. Chcem Vás poprosiť o radu.

Na webe inštitúcie chcem zverejniť v okne dôležité oznamy. Celkom by sa mi páčilo mať podobné okno, aké používa Joomla na systémové upozornenia, ktoré sa dá po prečítaní zavrieť.
Hľadal som na Joomla Extension (Popup, Alert, Notofication):
Páčilo by sa mi okno na spodu stránky, niečo podobné ako na súhlas s Cookies. Skúšal som aj pluginy na Cookies, ale nenašiem som plugin, kde by sa súhlas vyžadoval raz denne. Daily PopUP sa mi nepáči, lebo funguje len na celej obrazovke. Okno s oznamom by sa však mohlo zobraziť len raz denne, inak je to otravne.
Ak máte s podobným pluginom dobrú skúsenosť, prosím poraďte.

Ďakujem.

Noro

08. čvn 2021 09:32 #144458
Odpověď od Cufe
Admin

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

08. čvn 2021 10:06 #144459
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Máme vynikající zkušenost s Engageboxem :)

Vykresluje HTML (pokud je v něm navíc RSForm včetně Google Recaptcha) vždy, i když není popup vidět, do kódu HTML stránky.
Takže pak máme na stránce 8x načtení JS pro Google Recaptcha a celý web má následně hodnocení od Google 3%.

Okamžitě šel celý engagebox do historie dějin.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. čvn 2021 11:38 #144460
Odpověď od Cony
Moderátor
Podobné "oznamy" řeším vlastním modulem, resp. pomocí override šablony, a pomocí bannerů. Obvykle tedy mám nastaveno zobrazení jen jednou (celkově), ale šlo by to jednoduše upravit pomocí platnosti Cookie. Pro zobrazení popup používám klasický modal z Bootstrap, lze jej pak libovolně v CSS upravit.

Základní kód vypadá asi takto:
Code:
<div class="modal modal-banners hide fade" id="modal-banner-<?php echo $banner->id; ?>"> <button type="button" class="close" data-dismiss="modal" aria-hidden="true">&times;</button> <div class="modal-body"> Vykreslení bannerů, nebo jiného obsahu... </div> </div> <s-cript type="text/j-avascript"> if (Cookies.get('modal-banner-<?php echo $banner->id; ?>') != 1) { jQuery('#modal-banner-<?php echo $banner->id; ?>').modal(); Cookies.set('modal-banner-<?php echo $banner->id; ?>', 1); } </script>

Pro zjednodušení práce s Cookies je použita tato knihovna .
Poděkovali: Cufe

08. čvn 2021 13:35 #144461
Odpověď od Noro
Začátečník
Ďakujem Cony, ale myslel som niečo jednoduchšie, čo naučím obsluhovať editora stránky. Nechce sa mi veriť, že nie je jednoduchý plugin.
Keď nenájdem nič lepšie, skúsim zakúpiť Engagebox.

08. čvn 2021 14:26 - 08. čvn 2021 14:27 #144462
Odpověď od Cony
Moderátor
Noro, to co jsem psal připravíš v rámci šablony a editor pak už jen zadává bannery (nebo články, nebo něco jiného, podle toho na co to připravíš) a zařadí je jen do správné kategorie...

Myslím, že jsem kdysi taky hledal "něco jednoduchého", a skončil jsem u toho, že jsem si to radši takto napsal sám...

Powered by Fórum