Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Akeeba Backup Core package: Error při update

25. kvě 2021 11:57 #144429
Zdravím, mám problém s aktualizací Akeeba Backup Core package z verze 8.0.2 na jakoukoliv vyšší verzi. Při pokusu o aktualizaci dostanu error:
Code:
Joomla\Filesystem\File::delete: Failed deleting inaccessible file .htaccess
Pročetl jsem různá fóra, kde se radí vymazat složky, které obsahují .htaccess, ale bezúspěně. Neřešil někdo podobná problém?
Díky moc

25. kvě 2021 12:43 #144431
Odpověď od Bong
Moderátor
Kde hostujete?

Možnosti:

1. Odinstalovat starou verzi a nainstalovat novou
2. Opravit práva (vlastnictví) složek a souborů a provést aktualizaci

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. kvě 2021 13:07 #144441
Odpověď od Jakub
Uživatel
Dobrý den,
hostuju na banan.cz
Problém je od doby, když vyšel březnový release viz.
Code:
https://www.akeeba.com/news/1744-advice-for-install-probs-with-march-2021-software-releases.html
Vyzkoušel jsem vš výše zmíněné a bez efektu.

26. kvě 2021 15:13 #144442
Odpověď od Bong
Moderátor
Na banan bych tomu věřil, že máte v nepořádku CHOWN práva. Pokud vím tak tam nemají nějaké "kouzelné tlačítko", kterým se to dá opravit, takže jste pracoval s CHMOD a to je rozdíl. Prakticky jediná možnost, jak CHOWN opravit je popsaná v článku Univerzální oprava instalace Joomly .

Když si vlastnictví složek a souborů nedáte dopořádku, nemusí řádně fungovat i další funkce. Asi víc neporadím, stejně jako autor Akeeba Backup. Jeho názor je totožný s mým: www.akeeba.com/support/admin-tools/Ticke...te-to-5-4-fails.html

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum