Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

E-maily přes SMTP - chyby

16. kvě 2021 20:27 #144367
E-maily přes SMTP - chyby od David
Začátečník
Zdravím,

Forpsi o 4.5. zrušili autorizace CRAM-MD5 pro domeny začínající b a c a od té doby nemohu odesílat maily.
Hází to chyby autorizace.

Nastavení dle jejich popisu je:
587 - zkoušel jsem i 465 (hodí chybu 500)
TLS

/SMTP Error: Could not authenticate

Co s tím?

Díky moc za info

17. kvě 2021 00:09 #144368
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak primárně je to asi dotaz na Forpsi, tedy po kontrole nastavení. Máte nějaký specifický důvod, proč používáte SMTP místo standardního odesílání pomocí PHP?

17. kvě 2021 01:06 #144369
Odpověď od David
Začátečník

Máte nějaký specifický důvod, proč používáte SMTP místo standardního odesílání pomocí PHP?


Specifický důvod asi mám, neznalost nastavení. Kdysi jsem to zkoušel, ale hází to chybu "Could not instantiate mail function." Protože předpokládám, že se to musí v PHP někde nastavit, ale nevím o tom, že by mě klasický hosting pustil do nastavení PHP. Mimo nastavení verze.

Jinak na Forpsi to dotaz úplně nebyl. Oni zkrátka zakázali díky bezpečnosti autorizaci SMTP šifrování CRAM-MD5 berou to jako zastarale. Další šifrování je pomoci PLAIN, LOGIN, NTLM, CRAM-MD5, XOAUTH2 viz. možnosti AUTH TYPE.

Ale tohle nastavení jsem nikde nenašel.

Pokud je to jinak, tak se omlouvám za neznalost.

17. kvě 2021 10:52 #144370
Odpověď od Bong
Moderátor
Pro PHP Mail by nemělo být nutné nic nastavovat. Forpsi pouze vyžaduje zabezpečení formulářů proti spammerům (třeba captcha) a pokud ke spamování dojde, tak funkci odesílání pomocí PHP pro web vypínají.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. kvě 2021 11:38 #144371
Odpověď od Cony
Moderátor

David napsal: Kdysi jsem to zkoušel, ale hází to chybu "Could not instantiate mail function."

To hází chybu na tom Forpsi, nebo někde na lokále? Znamenalo by to, že je v PHP zakázaná funkce "mail", některé hostingy to občas mívají jako zaškrtávátko v administraci. Jinak kontaktovat podporu, je to standard, hosting to určitě podporuje. U Forpsi už dlouho žádný server nemám, ale míval jsem a nepamatuji si, že by tam s tím byl jakýkoliv problém.

Volba šifrování spojení s SMTP serverem probíhá automaticky, proto není v globálním nastavení. Nicméně pokud to hlásí chybu "Could not authenticate", přijde mi to spíš jak chyba v nastavení (špatné heslo nebo login). Zkoušel jste se zapnutým debug a detailním výpisem chyb?

Joomla je předpokládám aktuální?

Powered by Fórum